مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف با حضور باشکوه دوستداران بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر علم الهدی استاد حوزه و دانشگاه طی سخنانی در این مراسم، ویژگیه ای ممتاز رهبر و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را با نگاهی به فلسفه و رویکرد شجره طیبه اسلام و همچنین حیات طیبه امام خمینی (ره) همراه با نمودهای عینی آثار، تحولات و تاثیر اندیشه های با برکت حضرت امام خمینی (ره) در افکار و زندگی مردم جهان به تفصیل برای حاضران تشریح کرد.

وی در سخنان خود با محوریت اندیشیدن و عمل کردن مسلمانان نسبت به احکام الهی و تفکر پیرامون رسالتی که در راستای شجره طیبه بر عهده دارند، آنان را بر تدبر، تداوم و استمرار راه انبیاء الهی توصیه کرد.

در این مراسم آقایان اسکندری کاردار و کارشناسان سفارت، حجت الاسلام صابونچی رئیس مرکز اهل بیت، اعضاء و خانواده های نهادهای جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، دانشجویان و دانش آموزان، ایرانیان مقیم، اصناف، تجار و آذری‌زبانان حضور داشتند.

این مراسم معنوی، با قرائت قرآن مجید، زیارت آل یاسین، مرثیه خوانی اهل بیت برگزار شد و در پایان برندگان مسابقات فرهنگی جوایزی دریافت کردند.

در این مسابقات فرهنگی که از سوی سفارت طراحی شد، دانشجویان و دانش آموزان و استادان ایرانی و اوکراینی حضور فعالی داشتند و جوایز نفیسی را به خاطر ارائه مقالات مفید و آثار هنری خود در خصوص موضوعات تعیین شده پیرامون اندیشه ها و آثار امام دریافت کردند.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.