حجت الاسلام و المسلمین "ابراهیم " ازعلمای دینی عراق که در "همایش بین المللی امام خمینی (ره) بیداری اسلامی و تحولات منطقه " سخن می‌گفت: حرکت های انقلابی امام خمینی (ره) را برگرفته از قرآن کریم و اهل ‌بیت علیهم‌السلام خواند و افزود: امام خمینی(ره) نظریه ولایت فقیه را احیا کردند و به همین دلیل با دشمنی‌های شاه و صدام موجه شدند، لذا چون امام(ره) بنده خدا بود و براساس تکلیف عمل می‌کرد هیچ وقت به این مسائل توجه نکرد و طبق یک برنامه منظم عمل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این پژوهشگر و اندیشمند عراقی با اشاره به خصوصیات فردی امام؛ معنویت، نظم، انضباط و زمان‌شناسی را از بارزترین خصوصیات ایشان دانست و گفت: این خصوصیات بسیار می‌تواند کمک کار پیشبرد امور باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب الهی گفت: امروز ملت‌های مسلمان باید امر به معروف و نهی از منکر کنند و حکومت‌های ظالم مسلط بر خود را نهی از منکر کنند.

وی با اشاره به تهاجم آمریکا و کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، هدف این هجمه ها را خارج ساختن انقلاب از روند طبیعی خواند و افزود: از آنجا که ما زیر پرچم لا‌اله الاالله و محمد رسول‌الله هستیم، از اشغالگری آمریکا رنج می‌بریم، آنها خوبی ما را نمی‌خواهند، آنها با همدستی صهیونیست‌ها می‌خواهند راه امام حسین و راه امام خمینی(ره) را نابود کنند و نگذارند مسلمانان سربلند شوند.

این پژوهشگر و اندیشمند عراقی تاکید کرد که مسلمانان امروز منتظر منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) هستند و استکبار می‌خواهد نور خدا در دنیا را خاموش کند، اما هرگز نمی‌تواند.

وی افزود: امت اسلام به رهبری امام خامنه‌ای راه صحیح خود را ادامه خواهد داد و از رهنمود های ارزنده و هدایت‌گرانه ایشان به خوبی استفاده خواهند کرد. بنابراین ما هرگز تسلیم دشمنان نخواهیم شد. ما به رهبر عظیم‌الشأن انقلاب قول می‌دهیم که در رکاب شما خواهیم بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.