بسته شدن یک مسجد در هامبورگ...تونس اقدام رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی را محکوم کرد...اقامه نماز در مسجدالاقصی با ویزای رژیم صهیونیستی حرام اعلام شد ...

بسته شدن یک مسجد در هامبورگ

پلیس آلمان یک مسجد را در هامبورگ به بهانه ارتباط داشتن با سازمان های تندروی اسلامی بست.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران به نقل از الشرق الاوسط،روز گذشته بیش از 20 نیروی پلیس به همراهی نمایندگان دادستان عمومی در هامبورگ به مسجد طیبه(قدس
قدیم)حمله کردند و کامپیوترها ،اسناد و مدارک موجود در آن را توقیف کردند.
بنابر همین گزارش در بیانیه ای که وزارت کشور ایالت هامبورگ منتشر کرد ،آمده است که این وزارت تصمیم به بستن این مسجد که در نزدیکی منطقه سانت جورج واقع در نزدیکی
ایستگاه اصلی قطار هاست و نیز ممنوعیت فعالیت «جمعیت فرهنگی عربی آلمانی طیبه»که مرکز آن در مسجد است، گرفته است .در این بیانیه آمده است که به علت ارتباط برخی از مراجعه کنندگان به مسجد با سازمان های اسلامی تندرو این مسجد بسته می شود.
پلیس هامبورگ همچنین به پنج مکان دیگر که گفته می شود متعلق به برخی فعالان در جمعیت فرهنگی طیبه هستند نیز یورش برد.

تونس اقدام رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی را محکوم کرد

زین العابدین ابن علی ، رئیس جمهور تونس ، با حمایت از ملت فلسطین، تلاش رژیم صهیونیستی برای از بین بردن هویت عربی اسلامی شهر قدس را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از سایت خبری عرب نیوز، زین العابدین بن علی محاصره مردم فلسطین، تجاوز و اشغال اراضی آنها برای ساخت شهرک‌های صهیونیست ‌نشین و تلاش برای محو هویت عربی اسلامی شهر قدس را محکوم کرد، وی ازجوامع بین المللی خصوصا اعضاء کمیته چهارجانبه صلح درخواست کرد ، با توجه به اهمیت شرایط ، برای ایجاد راه حلی عادلانه وجامع در روند سازش و طرح صلح عربی، اقدام کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد ، تونس آماده همکاریهای همه جانبه برای رسیدن به راه حلی صلح آمیزاست ،.
همچنین وی در پایان مراسم کنفرانس سالانه روسای هیئت‌های دیپلماسی و کنسولگری‌ در تونس اعلام کرد : ما روابط خود را با برادران دینی برای ارتقاءروند همکاریهای مشترک عربی در تمامی زمینه‌ها ازجمله مسائل اصلی و تحقق پیشرفت اقتصادی میان کشورهای عربی ، اسلامی و آفریقایی افزایش خواهیم داد .


اقامه نماز در مسجدالاقصی با ویزای رژیم صهیونیستی حرام اعلام شد

ستاد مبارزه با عادی سازی روابط اردن و رژیم صهیونیستی ضمن تاکید و اشاره به اعزام توریست‌های اردنی توسط برخی شرکت‌های گردشگری به سرزمین های اشغالی اعلام کرد، نماز خواندن در مسجدالاقصی با ویزای رژیم صهیونیستی حرام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از سایت خبری الخلافه ، کمیته مبارزه با عادی سازی روابط اردن و رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد، گرفتن ویزا از رژیم صهیونیستی از نظر دینی، ملی و سیاسی حرام است ، پیش از این نیز بسیاری از علمای بزرگ جهان اسلام از جمله "شیخ یوسف قرضاوی " رئیس اتحادیه علمای مسلمان بر حرام بودن نماز خواندن در مسجدالاقصی با ویزای رژیم صهیونیستی تاکید کرده بودند.
گفتنی است که با وجود ممانعت های دینی و اخلاقی جهت سفر به سرزمین های اشغالی، بسیاری از شرکت های گردشگری با کمک و همکاری دولت اردن در حال برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی به سرزمین های اشغالی می باشند که همین مساله موجب شده شهروندان و اعضای احزاب و اتحادیه های شغلی این کشور در اعتراض به این سیاست صهیونیستی دولت اردن در مقابل ساختمان وزارت گردشگری این کشور تحصن کنند.

رئیس شورای امور عمومی مسلمانان در لس آنجلس:
یک ونیم میلیارد مسلمان در انتظار رمضان


جمعیت یک و نیم میلیارد نفری مسلمانان در سراسر جهان ماه رمضان را طی روزهای بیستم وبیست ویکم مرداد ماه آغاز خواهند کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از تایمز ، " سلام المرایاتی" رئیس شورای امور عمومی مسلمانان در لس آنجلس اعلام کرد : بیش از یک میلیارد مسلمان در سراسر جهان آماده اند تا ماه مبارک رمضان را آغاز کنند ، وی افزود : هدف از روزه داری در ماه رمضان تمرکز بر احیا و تقویت نیروهای معنوی در فرد و تعمق بر سال گذشته و تفکر درباره سال آینده است. انسانها صرفاً از غرایض نفسانی پیروی نمی‌کنند و ما باید از توانایی " نه " گفتن به برخی از این غرایض را هم به دست آوریم.


آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.