ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش با بازپس گیری مناطق«الشعار»،«المرجه» و «شیخ لطفی» در شرق «حلب»و تنگ تر کردن حلقه بر تروریست ها در منطقه 73 درصد از شرق حلب را آزاد کردند.

نیروهای ارتش سوریه 73 درصد از شرق حلب را از گروه های تروریستی بازپس گرفتند.

به گزارش جماران به نقل از النشره، ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش با بازپس گیری مناطق«الشعار»،«المرجه» و «شیخ لطفی» در شرق «حلب»و تنگ تر کردن حلقه بر تروریست ها در منطقه 73 درصد از شرق حلب را آزاد کردند.

ارتش سوریه و همپیمانانش همچنین 3 فرد مسلح از گروه «احرار سوریا»را در منطقه «قاضی عسکر»در شرق حلب به اسارت گرفتند.

از سوی دیگر، هواپیماهای ارتش سوریه مواضع گروه های مسلح در شهرک«بنش» را که مسئول گلوله باران شهرک های «الفوعه»و «کفریا» در استان«ادلب» هستند را بمباران کردند.

در همین حال، ارتش سوریه توانست شهر«میدعانی» در منطقه «غوطه شرقی» در نزدیکی دمشق را از پس از وارد آودن تلفات سنگین به گروه های مسلح آزاد کند.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان سوری، نیز اعلام کرد که نیروهای ارتش سوریه امروز سه شنبه پنج منطقه جدید از جمله منطقه مهم و استراتژیک الشعار را بازپس گرفتند و بدین ترتیب دو سوم مناطق شرق حلب را بازپس گرفتند.

«رامی عبدالرحمن»مدیر این سازمان گفت که نیروهای دولت سوریه توانستند مناطق الشعار، «ضهره عواد»،«جوره عواد»،«کرم البیک»و «کرم الجبل» را بازپس گرفتند و با بازپس گیری این مناطق دو سوم مناطق شرق حلب به کنترل دوباره نیروهای دولتی درآمد.

یک منبع رسانه ای نزدیک به نیروهای ارتش سوریه نیز به خبرگزاری آلمان گفت که نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانانش توانستند منطقه الشعار را پس از درگیری شدید با گروه های مسلح به طور کامل بازپس گیرند و گروه های مسلح مجبور به عقب نشینی به سمت منطقه «الکلاسه» و «النیرب» شدند.

این منبع افزود که پس از آزادی منطقه الشعار جاده فرودگاه بین المللی حلب به طور کامل امن شد.

یک منبع رسانه ای دیگر نیز گفت که نیروهای دولتی و هم پیمانانش توانستند حمله شدید گروه های مسلح به محور«جمعه الزهراء» در غرب حلب را دفع کنند و توانستند یک خودروی بمب گذاری شده را پیش از رسیدنش به مواضع نیروهای دولتی منفجر کنند.

در تحولی سیاسی، «صباح الاحمد الجابر الصباح»امیر کویت در جلسه افتتاحیه 37 نشست سران کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین گفت که کویت راه حل سیاسی که خونریزی در سوریه متوقف و وحدت اراضی این کشور را حفظ کند، تأیید می کند.

وی افزود که باید کار دسته جمعی برای رویارویی با تروریسم را مضاعف کرد و با اشاره به اوضاع منطقه تصریح کرد :«برای مصون کردن کشورها ی مان باید هماهنگی مشترک صورت گیرد.»

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.