ارتش سوریه و هم پیمانانش مناطق« المیسر»،«جوره عواد» و «ظهره عواد» در شرق حلب را آزاد کردند.ارتش سوریه همچنین در منطقه الشعار پیشروی کرد.

ارتش سوریه با ادامه پیشروی در شرق حلب مناطق جدیدی را آزاد کرد.

به گزارش جماران به نقل از المنار، ارتش سوریه و هم پیمانانش مناطق« المیسر»،«جوره عواد» و «ظهره عواد» در شرق حلب را آزاد کرد.

ارتش سوریه و هم پیمانانش همچنین شماری از ساختمان های مسکونی در منطقه«القاطرجی» را نیز از گروه های مسلح بازپس گرفتند.

ارتش سوریه همچنین در منطقه الشعار پیشروی کرد.

در پی پیشروی ارتش سوریه در مناطق شرقی حلب میان گروه های مسلح داخل حلب شرقی اختلاف های شدیدی بروز کرده و این گروه ها یکدیگر را متهم به خیانت و مذاکره مخفیانه با ارتش سوریه کردند.

در پی این اختلاف ها گروه های «جبهه النصره» و «کتائب ابوعماره»به مقرهای گروه های «فیلق الشام» و «جیش الاسلام» در منطقه شرق حلب حمله کردند.

در همین حال، شب گذشته شماری از افراد مسلح در یکی از مناطق شرقی حلب خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه کردند و دو نفر از این افراد مسلح به یکی از بیمارستان های شهر منتقل شدند.

در تحولی دیگر هواپیماهای ارتش سوریه به مدت نزدیک به دو ساعت مواضع گروه های مسلح در شرق حلب را به شدت بمباران کردند.

بالگردهای ارتش سوریه نیز اطلاعیه هایی در مناطق شرقی حلب پخش کردند. در این اطلاعیه ها از افراد مسلح خواسته شده است که سلاح خود را به زمین گذاشته و برای حل مشکل شان خود را تسلیم کنند و اجازه دهند هر کسی که بخواهد از مناطق شرقی خارج شود، از این مناطق خارج شود.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که ارتش سوریه 30 منطقه از بخش شرقی حلب را بازپس گرفته است و این مناطق 52 درصد از اراضی شهر را شکل می دهند که پیش از این در اشغال گروه های مسلح بود.

از سوی دیگر، گروه های مسلح به رغم آن که روز گذشته-شنبه- اعلام کردند که به غیرنظامیان اجازه می دهند مناطق شرقی حلب را ترک کنند اما امروز از خروج غیرنظامیان از این مناطق جلوگیری کردند.

یک منبع مسئول در حلب نیز گفت که گروه های مسلح یا باید خودشان با سلاح های فردی شان از شهر خارج شوند یا باید در مناطق شرقی خودکشی کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.