پس از استفاده از عکس نخست وزیر هند برای تبلیغ نام تجاری یک غول مخابراتی، این شرکت با احتمال مجازات پرداخت جریمه ای تا 500 روپیه مواجه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از روزنامه فایننشال اکسپرس، در پی استفاده از عکس «نارندرا مودی» نخست وزیر هند توسط شرکت مخابراتی هندی «جیو» برای تبلیغ برند، این شرکت با جریمه ای تا سقف 500 روپیه مواجه خواهد شد.

«سینگ راتور» وزیر اطلاع رسانی هند صدور هر گونه مجوز توسط دفتر نخست وزیری برای استفاده از این عکس در تبلیغات غول مخابراتی را تکذیب کرده است. با این حال جیو هنوز در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

پیش از این احزاب مخالف استفاده از عکس مودی در تبلیغات تجاری را زیر سوال برده بودند و راتور در پاسخ به یکی از احزاب، از آگاهی داشتن دولت از این موضوع خبر داده بود. مخالفان همچنین استفاده از عکس مودی توسط دیگر سازمان های تجاری خصوصی مانند «پیتم» - به ویژه پس از اجرای سیاست «تنزل ارزش پول» توسط مودی در هشتم نوامبر - را زیر سوال بردند..

رهبران مخالفان هند، دولت این کشور را به دلیل اعطای مجوز برای استفاده از عکس نخست وزیر برای تبلیغ یک نهاد خصوصی به چالش کشیدند و خواستار اقدام قانونی علیه این کار شدند.

به غیر از نخست وزیر، استفاده از نام و تصویر برخی از مقامات هندی و سازمان ها نیز در چنین اهدافی ممنوع است که از آن جمله می توان رئیس جمهور، استاندار هر ایالت، «مهاتما گاندی»، «ایندیرا گاندی»، «جواهر لعل نهرو» و سازمان ملل متحد را نام برد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.