ارتش سوریه پس از آزادی منطقه مهم و استراتژیک«مساکن هنانو» در روز گذشته-شنبه- امروز به پیشروی خود ادامه داد و مناطق«جبل بدرو» و «الصاخور» را آزاد کرد.

ارتش سوریه با پیشروی سریع در مناطق شرقی حلب ،حلقه را بر گروه های مسلح تنگ تر کرد.

به گزارش جماران به نقل از المیادین، ارتس سوریه با پیشروی سریع در مناطق شرقی حلب، مناطق جدیدی را از گروه های مسلح پاک سازی کرد.

ارتش سوریه پس از آزادی منطقه مهم و استراتژیک«مساکن هنانو» در روز گذشته-شنبه- امروز به پیشروی خود ادامه داد و مناطق«جبل بدرو» و «الصاخور» را آزاد کرد.

ارتش سوریه و هم پیمانانش پس از آزادی منطقه جبل بدرو حلقه را بر گروه های مسلح در منطقه الصاخور تنگ تر کرده و پس از فروپاشی این گروه ها این منطقه را نیز آزاد کردند.

ارتش سوریه و هم پیمانانش پس از آن در مناطق «الحیدریه» و «بعیدین» در شرق حلب پیشروی کرده و به شدت با گروه های مسلح درگیر شدند.

خبرنگار المیادین در حلب گفت که ارتش سوریه و هم پیمانانش پیشروی چشمگیری در بعیدین در شمال شرق حلب کرده و مواضع گروه های مسلخ را با موشک و توپخانه زیرا آتش خود گرفتند.

در همین حال، یگان های حمایت کردمی کُرد نیز مناطق «الهلک»و «بستان الباشا» در شمال شرق حلب را از گروه های مسلح آزاد کردند.

گروه های مسلح از منطقه بستان الباشا پا به فرار گذاشتند.

در تحولی دیگر، سازمان دیده بان حقوق بشر،وابسته به مخالفان سوری، اعلام کرد که بیش از 10هزار غیرنظامی از شرق حلب فرار کرده و به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه رفتند.

این سازمان تاکید کرد که این تعداد غیرنظامی طی کمتر از بیست و چهار ساعت گذشته از شرق حلب فرار کردند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی در اتاق عملیات مشترک در حلب گفت:همانطور که به اهالی ما در حلب وعده دادیم،مدت زمان کوتاهی مانده که همه آنها به آغوش میهن بازگردند.

این منبع امنیتی افزود:هر کسی فکر می کند که ارتش و هم پیمانانش از هدف شان برای آزادی کامل شهر حلب عقب گرد می کنند یا بیش از دویست هزار شهروند سوری را گروگان در دست یک مشت از افراد مسلح تروریست به حال خود رها می کنند در توهم به سر می برد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.