بیش از 400 غیرنظامی از ساکنان مناطق«الحیدریه» و «الشعار» در شرق حلب شب هنگام فرار کرده و خود را به منطقه مساکن هنانو که ارتش آن را به طور کامل از گروه های مسلح پاک سازی کرد، رساندند.

400 غیرنظامی سوری از شرق حلب که در اشغال گروه های مسلح است فرار کرده و خودشان را به مناطق تحت کنترل ارتش رساندند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری فرانسه، 400 غیرنظامی سوری شب هنگام از مناطق شرقی«حلب» که در اشغال گروه های مسلح است فرار کرده و خود را به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه رساند.

این اتفاق پس از آن رخ داد که نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانانش منطقه استراتژیک« مساکن هنانو» را به طور کامل آزاد کردند.

«رامی عبدالرحمن» مدیر دیده بان حقوق بشر ،وابسته به مخالفان سوری، به خبرگزاری فرانسه گفت که بیش از 400 غیرنظامی از ساکنان مناطق«الحیدریه» و «الشعار» در شرق حلب شب هنگام فرار کرده و خود را به منطقه مساکن هنانو که ارتش آن را به طور کامل از گروه های مسلح پاک سازی کرد، رساندند.

عبدالرحمن افزود که ارتش سوریه نیز این غیرنظامیان را به مناطق تحت کنترلش در شمال حلب منتقل کرد.

وی تصریح کرد که بخشی از این غیرنظامیان صبح روز یکشنبه به مناطق غربی تحت کنترل ارتش سوریه خود را رساندند.

ارتش سوریه پس از آن که گروه های مسلح را در شرق حلب به طور کامل به محاصره خود در آورد چندین گذرگاه برای خروج غیرنظامیان و نیز تسلیم شدن افراد مسلح اختصاص داد اما گروه های مسلح از خروج غیرنظامیان جلوگیری کردند.

در همین حال، ارتش سوریه روز گذشته-شنبه منطقه مهم و استراتژیک مساکن هنانو را آزاد کرد و با آزاد کردن این منطقه راه برای تقسیم شرق حلب به دو نیم توسط ارتش سوریه هموار می شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.