تصویب منع نقاب در مجلس فرانسه...حمله رژیم صهیونیستی به غزه...کشته شدن 4 سرباز انگلیسی در افغانستان...

تصویب منع نقاب در مجلس فرانسه

پارلمان فرانسه با اکثریت قاطع لایحه ممنوعیت نقاب در امکان عمومی را تصویب کرد.
به گزارش رویترز،این قانون را باید شورای قانون اساسی فرانسه بالاترین مرجع قانونی در این کشور بررسی کند و مجلس سنا نیز آن را تایید کند.در صورت تایید این لایحه فرانسه دومین کشوراروپایی خواهد بود که پوشیدن برقع و نقاب را جرم می داند.
فرانسه بزرگترین اقلیت مسلمان را در اروپا دارد به طوری که نزدیک به پنج میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند.
بنابراین قانون پوشیدن لباس هایی که صورت را می پوشانند در اماکن عمومی ممنوع است.همچنین بنابراین قانون کسانی که با این قانون مخالفت می کنند 150 یورو(189 دلار)جریمه نقدی می شوند یا باید در کلاس های شهروندی شرکت کنند.علاوه بر آن کسی که زنی را مجبور به پوشیدن صورتش کند یک سال زندانی می شود و 30 هزار یورو جریمه نقدی می شود.


حمله رژیم صهیونیستی به غزه

شب گذشته رژیم صهیونیستی به منزلی در منطقه حجر الدیک واقع در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه حمله توپخانه ای کرد.
به گزارش الجزیره،منابع پزشکی فلسطینی در این مورد اظهار کردند در اثر این حمله یک زن 46 ساله به شهادت رسید و تعدادی از اعضای خانواده اش نیز زخمی شدند.
دکتر معاویه حسنین مدیر امداد و نجات در وزارت بهداشت نوار غزه اظهار داشت:نیروهای اسرائیلی مانع از این شدند که ما زخمی ها را از منزلی که با توپ مورد حمله قرار گرفت ،تخلیه کنیم.
از سوی دیگر هشت ناوچه رژیم صهیونیستی کشتی امدادرسانی امل لیبی را که قصد دارد به نوار غزه کمک برساند در محاصره خود گرفته اند.
این کشتی اکنون در 40 کیلومتری سواحل نوار غزه قرار دارد.

کشته شدن 4 سرباز انگلیسی در افغانستان

چهار سرباز انگلیسی طی دو عملیات جداگانه در افغانستان جان خود را از دست دادند.
به گزارش الجزیره،وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد روز گذشته یک سرباز افغانی در ولایت هلمند به روی یک گشتی انگلیسی آتش گشود و دو سرباز انگلیسی را کشته و دو تن دیگر را زخمی کرد.همچنین یک سرباز دیگر در منطقه سانگین واقع در جنوب افغانستان در اثر حمله به پایگاه نیروهای خارجی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.
با کشته شدن این چهار سرباز تعداد تلفات نیروهای انگلیسی در افغانستان از زمان حمله به این کشور در سال 2001 تا کنون به 318 کشته رسید.

بازداشت یک روسی دیگر دیگر به اتهام جاسوسی در آمریکا
یک مسئول آمریکایی اظهار داشت:به دنبال تحقیقات انجام شده پیرامون شبکه جاسوسی روسیه در آمریکا یک روسی دیگر نیز بازداشت شد.
به گزارش رویترز،این مسئول افزود:روسی بازداشت شده 23 سال دارد و به زودی از این کشور اخراج خواهد شد.این روسی از زمان ورودش به روسیه در اکتبر سال گذشته تحت نظر بوده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.