روسیه در نهایت چشمان خود را به روی واقعیت باز کرد و دریافت دیگر نمی تواند به آمریکایی ها اعتماد کند.

استقرار پیشرفته ترین سامانه های دفاع هوایی روسیه در سوریه به دنبال اقدام آمریکا برای بمباران نیروهای سوری صورت گرفت و نشان داد روسیه برای بقا دست به هر کاری می زند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، روزنامه روسی پراودا در گزارشی نوشت: نبرد در شهر «حلب» بالا گرفته و تنش میان آمریکا و روسیه به حدی رسیده که خطر آن بیش از زمان بحران کوبا است. استقرار پیشرفته ترین سامانه های دفاع هوایی روسیه برای حفاظت از پایگاه های دریایی «طرطوس» و «لاذقیه» و پایگاه هوایی «حمیمیم» با ورود سامانه های اس 300 و آنتی 2500 تقویت شده است. به عبارت دیگر این اقدام روسیه در واکنش به اقدام آمریکا در بمباران مواضع ارتش سوریه صورت گرفت. هشدار روسیه نتیجه داد. پس همه چیز تمام شد؟ نه هرگز!

کاهش ارسال تجهیزات ترکیه به تروریست ها

فتح حلب کامل نشده است: مناطق همجوارِ در اشغال تروریست ها آزاد شده و با توجه به کاهش ارسال تجهیزات به آنها از سمت ترکیه، قلمروهای تحت کنترل آنها کاهش یافته است بنابراین دیگر هیچ منطقه ای به تازگی به محاصره و اشغال دشمن درنیامده است.

انتظار می رود طی چند ماه آتی شاهد بحران پناهندگان جدیدی به سمت اروپا باشیم.

اروپا به طور کلی و ایتالیا به طور خاص همواره از دشمنان در دمشق حمایت کرده اند و بنابراین طبیعی است که اروپا از برخی از پیامدهای مهاجرت آوارگان سوری رنج ببرد.به مخالفان وعده هایی داده شده است: مبارزه کنید و پس از سقوط اسد به شما بخش کوچکی از سوریه داده خواهد شد تا در آنجا زندگی کنید، تشکیل خانواده دهید و کسب و کاری داشته باشید. اوضاع در سوریه به نفع دشمنان پیش نمی رود اما پیشروی نیروهای دولتی هم چشمگیر نیست.

مشکل کجاست؟ مشکل واضح است. مشکل روسیه است، نه سوریه.

هدف اخراج روسیه از خاورمیانه بود

ساز و کار «بهار عربی» بر اخراج کامل روسیه از خاورمیانه تنظیم شده بود؛ به طوری که نفت و گاز کشورهای خاورمیانه جایگزین روسیه شود و به قیمت مناسب در اختیار اروپا و دیگر کشورهای جهان قرار گیرد. در این صورت، روسیه که از پایگاه های خود در لیبی و سوریه محروم می شد، هر گونه دسترسی خود به دریای مدیترانه را هم از دست می داد. در این صورت روسیه مجبور می شد فقدان دائمی اوکراین و به ویژه شبه جزیره «کریمه» را تحمل کند. ضربه زدن به ایران با بهره برداری از هرج و مرج موجود از دیگر تلاش های آمریکا در منطقه محسوب می شد.

به آمریکایی ها نمی توان اعتماد کرد

لیبی بیشتر از حد انتظار مقاومت کرده است، سوریه هم رنج بسیاری را متحمل شده، اما پس از پنج سال جنگ هنوز هم یکپارچه و متحد است. حمله هوایی آمریکا در شهر «دیر الزور» اشتباه کوچکی نبود. روسیه در نهایت چشمان خود را به روی واقعیت باز کرد و دریافت دیگر نمی تواند به آمریکایی ها اعتماد کند. این یک جنگ برای نابودی روسیه است، نه برای دموکراسی در سوریه.

آمریکایی ها چه کار می کنند؟ آنها رفتار فرد متکبری را دارند که در گوشه ای گرفتار شده و در حالی که هدف حمله قرار می گیرد، بدون هیچ نتیجه ای به در و دیوار می کوبد.

آمریکا به پرونده های حقوقی پوچ متوسل می شود و در دادگاه بین المللی علیه سوریه و روسیه به دلیل جنایات جنگی علیه تروریست های پرونده تشکیل می دهد؛ همان تروریست هایی که برج های دوقلو در شهر «نیویورک» را نابود کردند. تلاش برای درک منطق خاص آنها بی فایده است.

آمریکا در وضعیت خوبی به سر نمی برد. اقتصاد آمریکا کلا بر اساس بدهی های پرداخت نشده است و این کشور به زودی وارد بحران اقتصادی خواهد شد. چپاول دارایی های دیگر کشورها تنها می تواند وقوع این بحران را به تاخیر بیاندازد؛ اما از آن جلوگیری نخواهد کرد.

به عبارت دیگر روسیه اگر در این جنگ شکست بخورد، ناپدید خواهد شد. آمریکایی ها حمله می کنند زیرا رویای پوچ سلطه بر جهان را دنبال می کند و روسیه واکنش نشان می دهد چرا که او به سادگی می خواهد زنده بماند. این بازی در دمشق تصمیم گیری می شود: مرزهای جنوبی روسیه با سوریه.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.