سیدحسن خمینی با محکوم کردن حملات ضد بشری رژیم صهیونیستی به غزه، تمسک به اسلام، ولایت نبی اکرم(ص) و جهاد مقدس را تنها راه حل مشکلات امروز دانست.

به گزارش واحد خبر جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی که در مراسم افتتاح خوابگاه خواهران دانشگاه امام خمینی(س) پاکستان در کراچی سخن می گفت، خاطرنشان کرد: در روزگاری که صهیونیزم جهانی با همراهی برخی از حاکمان خودباخته منطقه، ظلمی فاحش در حق مردم فلسطین روا می دارد و جان مسلمانان غزه در برابر چشمهای سران غرب آماج گلوله اسرائیل قرار می گیرد، کدامین سلاح به غیر از تمسک به اسلام و ولایت نبی اکرم(ص) و جهاد مقدس می تواند راهگشای این مشکلات باشد؟
یادگار امام با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند همدلی و وحدت امت اسلامی است، اظهار داشت: ملت فلسطین آگاه باشند که دل و جان برادرانشان در اقصی نقاط جهان اسلام برای آنها و به یاد آنها می تپد.
وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر وجوب پرهیز از طرح مسائل اختلاف برانگیز خاطرنشان ساخت: همه مسلمانان باید این سخن را مد نظر قرار دهند و هر گام به سمت اختلاف در میان امت اسلامی را یک گام به سوی دشمن تلقی کنند.
سید حسن خمینی وحدت شیعه و سنی را یک استراتژی عمیق و بنیادین در اندیشه سیاسی امام خمینی(س) دانست و افزود: هر کس با هر زبان و قلمی در جهت تحریک قومیت ها و مذاهب حرکت کند و یا به تهدید و توهین مقدسات مذاهب اسلامی بپردازد، بی شک مرتکب خطایی بزرگ و نابخشودنی شده است.
یادگار امام تاکید کرد: شیعیان جهان بخصوص شیعیان پاکستان وظیفه دارند به توصیه صریح رهبری انقلاب اسلامی پایبند باشند و در آستانه ماه محرم کینه خویش از دشمنان اهل بیت (ع) را در مواجهه با اسرائیل جنایتکار جلوه گر سازند.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع امت اسلام در نگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی، پایبندی مسلمانان پاکستان به مبانی فکری امام خمینی (س) را ستودنی دانست و با قدردانی از عزم و دور اندیشی حجت الاسلام و المسلمین سید سراج الدین موسوی در تاسیس و توسعه دانشگاه امام خمینی در پاکستان گفت: تلاش برادرم جناب حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خدمت به مسلمانان شبه قاره هند، نمایانگر شناخت صحیح و عملکرد بی نظیر ایشان است.
سید حسن خمینی در پایان خاطرنشان ساخت: دانشجوی مسلمان باید درس خواندن را وسیله ای مقدس بداند و با مجهز شدن به این تدبیر بتواند به درمان درد جامعه اسلامی بپردازد. انسان امروز، همانند گذشته تاریخی خویش و بیش از آن، از کمبود دانش معنوی در رنج است و تنها تلاش آمیخته با معنویت دینی است که می تواند درد انسان را التیام بخشد و او را به آینده ای بهتر رهنمون سازد.
در این مراسم گروهی از ایرانیان، مسوولین مدارس دینی پاکستان و حجت الاسلام و المسلمین بهاءالدینی نماینده مقام معظم رهبری در پاکستان حضور داشتند،
دانشگاه امام خمینی پاکستان در دو بخش خواهران و برادران در کنار دانشگاه کراچی واقع شده است. الف/ز

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.