«مارک برنز» کشیش سیاه پوست و دستیار ارشد «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه با انتشار کاریکاتوری از «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات وی جنجال آفرید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از روزنامه واشنگتن پست، در نقاشی جنجالی از کلینتون، او یک پلاکارد ضد پلیس به دست گرفته و می گوید: «من چاره ‌ای ندارم و از حمایت آمریکایی‌ های آفریقایی‌ تبار خسته شده ‌ام.». بر روی لباس او هم نوشته شده بود: «اگر سس تند نباشد، صلح هم نیست!»

کلینتون از دیرباز به عنوان طرفدار غذاهای تند و سس تند زبانزد خاص و عام بوده است.

برنز در توییت خود از زبان کلینتون نوشت: «سیاه پوستان آمریکا، متشکرم که به من رای دادید. به من اجازه دادید که بار دیگر از شما استفاده کنم. 4 سال دیگر باز شما را می بینم.»


برنز در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» از اقدام خود دفاع کرد و گفت: «از این کار خود دفاع می کنم. دموکرات‌ ها باید برای رای آمریکایی‌ های آفریقایی ‌تبار گدایی کنند. کلینتون هر چهار سال یک بار سیاه پوستان را به بازی می ‌گیرد و سپس در چهار سال آینده ناپدید می ‌شود.»

با این وجود چند ساعت بعد، برنز با انتشار فیلمی به خاطر توییت خود عذرخواهی و آن را با تصویری دیگر،بازنشر کرد.

در عکس جدید، کلینتون با موهای بافته شده ریز (مدل مرسوم در میان سیاه ‌پوستان آمریکایی) نمایش داده شده و در زیر آن نوشته شده بود: وقتی به رای سیاه پوستان نیاز داری!


هفته گذشته برنز در برنامه ‌های متعدد رسانه ‌ای برای افزایش رای اقلیت‌ های سیاه پوست به نفع ترامپ شرکت و به همراه سایر آمریکایی‌ های آفریقایی ‌تبار با نامزد حزب جمهوری خواه دیدار کرد.

«بیل کلینتون» همسر هیلاری و رئیس جمهور سابق آمریکا اقبال بالایی در میان اقلیت ‌های آمریکایی آفریقایی تبار داشت؛ از این رو کمپین انتخابات ترامپ می‌ کوشد مانع از انتقال رای سیاه پوستان به نامزد دموکرات ‌ها شود. در همین راستا وی نیز به سمت جلب نظر سیاه پوستان متمایل شده است.

در هفته های گذشته ترامپ گام ویژه ای به سمت رای دهندگان سیاه پوست با تمرکز بر جرائم و مسائل اقتصادی برداشته است. ترامپ هفته گذشته در سخنرانی خود در ایالت «اوهایو» گفت: شهروندان آفریقایی و اسپانیایی تبار فقیر، نخستین کسانی هستند که در صورت کنترل نکردن مرزها شغل خود را از دست می دهند. چه چیزی نصیب شما خواهد شد؟ شما می توانید بدون اینکه هدف گلوله قرار گیرید، در خیابان ها قدم بزنید.»

ترامپ اقبال کمی در میان اقلیت ‌های آمریکایی آفریقایی تبار دارد و نظرسنجی های ایالتی نیز این امر را نشان داده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.