به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از روزنامه اکسپرس انگلیس، کامرون، که 13 سال کوچک تر از «آنگلا مرکل» است، از چاپلوسی برای جلب نظر همتای آلمانی خود استفاده می کرد و تاثیر این چاپلوسی در نشست های مشترک آنها در اتحادیه اروپا به وضوح دیده می شد.

به گفته این زندگی نامه نویس، اما زمانی که کامرون قادر نبود با چاپلوسی نظر مساعد مرکل را جلب کند، به استراتژی های علت و معلولی در زمان اختلاف نظرها متوسل می شد.

این دو به نظر می رسد در طول سال های گذشته رابطه بسیار صمیمی با یکدیگر داشته اند تا جایی که مرکل 62 ساله در زمان نخست وزیری کامرون بر این کشور همچون یک خانم خانه دار و کدبانو، انگلیس را «کودک اروپا» نامیده بود.


دو روز مانده به ولنتاین، ضیافت شام در هامبورگ

«سر آنتونی سلدون» که زندگینامه نخست وزیر سابق انگلیس تحت عنوان «کامرون در شماره 10: داستان واقعی» را نوشته است، جاذبه های ظاهری مرکل برای نخست وزیر را در جشنواره کتاب «ادینبورگ» فاش کرده است.

او گفت: «من فکر می کنم کامرون مرکل را خوب فریب داده بود. او به خوبی می دانست چگونه تملق بگوید. اجازه دهید با این واقعیت روبرو شویم. دیگر رهبران اروپایی چنین نبودند.»


کامرون و مرکل چندین بار در طول سال های گذشته برای بررسی مسائل مربوط به اروپا با یکدیگر دیدار داشته اند. اما برخی از جلسات آنها بیش از دیگر جلسات، برجسته بود.

در سال 2012 مرکل به نظر می رسید بیش از همیشه هیجان زده بود زمانی که او به همراه کامرون با دانش آموزان در شهر «برلین» ملاقات کرد. در یکی از عکس های این مراسم مرکل در حالی دیده می شود که در حال شوخی و صحبت با کامرون از شادی فریاد می زند.


با این حال آنها همیشه با هم هماهنگ نبودند. در واقع در طول نشست اتحادیه اروپا کامرون به مرکل گفت که او آماده خروج از اتحادیه اروپا است و با این حال دنیا به پایان نمی رسد.

مرکل هم این کار کامرون را تلافی کرد و گفت که کامرون مانند یک «تخریب چی» در نشست های روسا رفتار کرده و این کار او را دشمن این اتحادیه کرده است.

صدراعظم همچنین دیدگاه شکاک کامرون به اتحادیه اروپا را مور تمسخر قرار داد و گفت: «او با این دیدگاهش باید به پزشک مراجعه کند.»

مرکل هیچگاه علنی در این خصوص صحبت نکرد اما مشخص بود که غم بزرگی از نخست وزیر نبودن وی آشکار شده است.

در واقع او این هفته در کنار «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه و «ماتئو رنتسی» نخست وزیر ایتالیا قرار گرفت تا با مذاکره در خصوص ادامه بحران اتحادیه اروپا این خلا را جبران کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.