عذرخواهی یکی از شهرداران لس آنجلس از مسلمانان ... نمایش فیلم ضد اسلامی در مجلس انگلستان ... نخست وزیر ترکیه علیه رژیم صهیونیستی ... حذف درس تئوری داروین برای یک دانش آموز ...

عذرخواهی یکی از شهرداران لس آنجلس از مسلمانان
در پی سخنان تبعیض آمیز یکی از شهرداران منطقه ای در لس آنجلس، و طرح شکایت دفتر شورای روابط آمریکا و اسلام در این ایالت، هفته گذشته شهردار از مسلمانان این کشور عذرخواهی کرد.
شهردار منطقه لنکستر در اظهاراتی گفته بود که تلاش خواهد کرد تا جامعه مسیحیت را گسترش داده و به این کار افتخار می کند.
روابط آمریکا و اسلام گفته است که این سخنان نادیده گرفتن تعداد قابل توجهی از شهروندان است که دین اسلام را اختیار کرده اند و این سخنان با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد.
روز دوشنبه گذشته شهردار پاریس در جلسه مطبوعاتی به همراه رهبران مذهبی درباره سخنان خود عذرخواهی کرد و گفت: من بر این باورم که تمامی مذاهب و گروه های اجتماعی بخش مهمی از جامعه را تشکیل می دهند.
اعتراض به نمایش فیلم ضد اسلامی در مجلس انگلستان
ماوریک گریک وایلدر هلندی ضد اسلام فیلمی را که در آن به مسلمانان توهین شده بود روز جمعه در مجلس انگلستان به نمایش درآورد.
گفته می شود پیش از این نیز نمایش این فیلم در هلند خشم مشلمانان را برانگیخته بود.
نمایش این فیلم 15 دقیقه ای در مجلس انگلستان نیز خشم مسلمانان این کشور را برانگیخته و تعداد بسیاری از مسلمانان با اجتماع در برابر این مجلس شعار "نژاد پرست از کشور ما برو بیرون" سر دادند.
این نماینده مجلس هلند که برای پست نخست وزیری این کشور امید بسته است، با نادیده گرفتن قوانین آزادی عقیده و مذهب گفته است در صورت به قدرت رسیدن تمامی مدارس مسلمانان را تعطیل خواهد کرد.
نخست وزیر ترکیه علیه رژیم صهیونیستی
طیب اردوغان هفته گذشته در گفت و گو با یک روزنامه سعودی، ضمن محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق دو مسجد ابراهیمی و بلال بن ریاح گفت این دو مکان هیچگاه متعلق به یهودیان نبوده است.
نخست وزیر ترکیه در گفت و گو با روزنامه الوطن اظهار داشت: این دو مکان مقدس هیچگاه متعاق به یهودیان نبوده و نخواهد بود بلکه این مساجد جزوی از تاریخ اسلام است.
حذف درس تئوری داروین برای یک دانش آموز
مادر یک کودک 10 ساله که ترجیح داده است فرزند خود را در منزل آموزش دهد گفته است کتاب زیست شناسی را در اختیار دخترش قرار می دهد که بخش تئوری داروین مبنی بر تکامل انسان از میمون را حذف کرده باشد.
سوزان مول گفته است، دختر وی از 5 سالگی تحت آموزش قرار داشته و در درس زیست شناسی بسیار پیشرفت داشته است اما ترجیح می دهم درباره آفرینش جهان و انسان از کتاب های مسیحی بهره ببرم.
گفته می شود بیش از یک میلیون کودک مسیحی در آمریکا تحت آموزش در منزل هستند و والدین آنها ترجیح می دهند دروسی را که با انجیل هم خوانی داشته باشد در اختیار آنان قرار دهند.
آمار رسمی منتشره در سال 2007 نشان می دهد که 85 درصد خانواده هایی که فرزندان خود را در منزل آموزش می دهند به "آموزه های مذهبی و اخلاقی" بیشتر تمایل داشته اند.
گفته می شود در امریکا فروش کتاب هایی که ضد نظریه تکامل داروین منتشر شده اند افزایش چشمگیری داشته است.
این درحالی است که برخی دانشگاه ها در تلاشند تا از انتشار کتاب هایی این چنین جلوگیری کنند.
عذرخواهی یک مجله اسلامی مالزی از مسیحیان این کشور
یک مجله اسلامی در مالزی به خاطر حرکت دو تن از روزنامه نگاران خود که شبهه بی احترامی به نان فطیر عشای ربانی کاتولیک های این کشور داشت، از مسیحیان عذرخواهی کرد.
کشیش لاورنس اندرو ضمن ستودنی خواند این اقدام مجله اسلامی اظهار داشت مسیحیان مالزی این اقدام مجله را والامنشانه دانسته و آن را به فال نیک می گیرند.
وی گفت که ما مطمئن هستیم این کار از روی عمد نبوده است.
گفته می شود دو تن از روزنامه نگاران مجله الاسلام پس از ورود به کلیسا نان فطیر را برداشته و به کناری نهاده اند.
مجله الاسلام در آخرین شماره خود نوشت، همکاران این نشریه هیچگاه قصد اهانت به کلیسا و باورهای مسیحیان نداشته اند.
گفتنی است 9 درصد از مردم مالزی را مسیحیان تشکیل می دهند.
دستگیری هفت مسلمان آمریکا هنگام عبادت
یکی از سازمان های اسلامی لس آنجلس از پلیس به دلیل بازداشت هفت مسلمان به هنگام نماز در یکی از فروشگاه ها شکایت کرد.
پلیس گفته است این افراد را به جرم حرکات مشکوک دستگیر کرده است.
این سازمان اسلامی در شکایت خود مطرح کرده است که ظاهرا پلیس لس آنجلس هنوز تفاوت میان ادای فرایض دینی و حرکات مشکوک را درک نمی کند.
منیرا سید سخنگوی این سازمان اسلامی که یکی از بزرگترین موسسات پیگر مشکلات حقوقی مسلمانان در آمریکا بشمار می رود درباره این شکایت اظهار داشت، نگرانی ما این است که پلیس تنها به دلیل نماز خواندن آنها را دستگیر کرده باشد درحالی که عبادت هیچ کار غیرقانونی به حساب نمی آید.
کاهش تعداد زرتشتیان هند
گفته می شود که تعداد زرتشتیان هند گه به گفته برخی کارشناسان بهترین مفیدی در عرصه های صنعتی، هنری و سیاسی این کشور محسوب می شوند، رو به کاهش گذاشته است.
آمارها حاکی است هم اکنون حدود 70 هزار زرتشتی در هند زندگی می کنند که یک صدم درصد جمعیت این کشور را شامل می شوند که هر ساله از این تعداد کاسته می شود.
علت کاهش تعداد زرتشتیان هند کاهش آمار ازدواج، افزایش آمار طلاق و تعداد زیاد افراد بالای شصت سال اعلام شده است.
بنابر گزارش ها 31 درصد زرتشیان هند را افراد بالای شصت سال تشکیل می دهند و درحالی که آمار طلاق رو به افزایش 30 درصد آنان هیچگاه ازداواج نکرده اند.
برپایه این گزارش گفته می شود دولت هند در تلاش است تا با تمهیداتی تشویقی از این کاهش جلوگیری کند.
شهادت برادر پاپ بندیکت شانزدهم
برادر پاپ بندیکت شانزدهم گفته است برای شهادت درباره نادرست بودن موضوع کودک آزاری در گروه کر کلیساهای آلمان شهادت دهد.
کشیش ژرژ راتزینگر در مصاحبه ای اظهار داشت، در مدت 30 سالی که گروه های کر کلیساهای آلمان را راهبری می کرده، "نظم و سختگیری" حکمفرما بوده است اما هیچگاه اعمال خشونت آمیز وجود نداشته.
هفته گذشته نشریه اشپیگل به دنبال اظهار نظر یک خواننده آلمانی درباره کودک آزاری در گروه کر کلیساهای آلمان در اوایل دهه شصت مدعی شد تعداد گزارش های دریافتی در این باره زیاد بوده است.
گفتنی است، رتزینگ از سال 1964 تا 1994 رهبری گروه کر کلیساهای آلمان را بر عهده داشت.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.