در حالی که ایالت «اوهایو» هفته گذشته میزبان همایش ملی جمهوری خواهان بود، همایش ملی دموکرات ها شب گذشته در شهر «فیلادلفیا» آغاز شد.

همایش سراسری حزب دموکرات برای انتخاب نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دوشنبه شب رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از پایگاه خبری پیتسبورگ گازتا، با نهایی شدن نامزدی «هیلاری کلینتون» از سوی حزب دموکرات، او و «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری خواهش امسال برای انتخاب رئیس جمهوری بعدی آمریکا رقابت خواهد کرد. اکنون بیش از پنج هزار نماینده انتخاباتی دموکرات برای معرفی نامزد رسمی این حزب در شهر فیلادلفیا جمع شده اند و قرار است هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی حزب معرفی شود.

در روز نخست این همایش، «میشل» همسر «باراک اوباما» رئیس جمهور کنونی آمریکا و «الیزابت وارن» سناتور ایالت «ماساچوست» در حمایت از هیلاری کلینتون سخنرانی کردند.

بانوی اول آمریکا گفت: «وقتی در نوامبر پای صندوق های رای می رویم باید ببینیم چه کسی می تواند فرزندان ما را حرکت دهد که به دنبال پیشرفت باشند.»


وی افزود: «من به کلینتون اعتماد دارم تا اداره کشور را بر عهده بگیرد، زیرا از نظر من او به فرزندان این کشور تعهد کامل دارد.»

وی گفت: «نمی توانیم همینطور بنشینیم و بگوییم همه چیز درست می شود. باید کاری کنیم که چهارسال و هشت سال پیش کردیم.»

سناتور وارن هم گفت بین یک نفر که همیشه به منافع شخصی خود فکر می کند و نفر دوم که همیشه خدمت کرده، من به هیلاری رای می دهم.


«جیسون کالینز» از بازیکنان لیگ ملی بسکتبال آمریکا (ان بی ای) نیز از جمله سخنرانان مراسم شب گذشته بود که گفت: «هم آمریکایی های آفریقایی تبار و هم گروه های مختلف به گزینه ای رای می دهند که به دنبال احقاق حق شان باشد و آن فرد کسی نیست مگر هیلاری کلینتون.»

«کوری بوکر» اولین سناتور آمریکایی آفریقایی تبار از ایالت «نیوجرسی» نیز از جمله سخنرانان همایش ملی دموکرات ها بود. او گفت: «نمی شود شما کشورتان را دوست داشته باشید اما مردم کشورتان را دوست نداشته باشید. ضرب المثلی هست که می گوید اگر می خواهی سریع بروی، تنها برو. اما اگر می خواهی مسیر طولانی را بروی،‌ با بقیه برو.»

در حاشیه برگزاری این همایش شماری از مخالفان کلینتون تجمع کرده بودند. آنها معتقدند چون هیلاری کلینتون به جنگ در عراق و سوریه و لیبی رای مثبت داده، رئیس جمهوری خوبی نیست.

«برنی سندرز» سناتور دموکرات از حامیانش خواسته بود که از هرگونه اعتراض در سالن همایش خودداری کنند. او نمی خواهد اتفاقی که در همایش جمهوری خواهان افتاد، در همایش دموکرات ها بیفتد.


با این حال جمعی از حامیان سندرز، در مقابل هر تعریفی از کلینتون هو می کردند. افشای ایمیل هایی که رئیس حزب دموکرات مخفیانه خواستار انتخاب نشدن سندرز شده بود، آنها را عصبانی کرده است.

سندرز در این همایش گفت: «کلینتون حتما باید انتخاب شود. او رئیس جمهور خوبی خواهد شد. نباید اجازه دهیم ترامپ وارد کاخ سفید شود.»

در حالیکه رسم است که نامزد رقیب در زمان برگزاری همایش سکوت کند، دونالد ترامپ این رسم را شکسته است و به ایالت «ویرجینیا» رفت و سخنرانی کرد.

این در حالی است که هفته گذشته که همایش جمهوری خواهان بود، هیلاری کلینتون هیچ سخنرانی برگزار نکرد.


برخی تصاویر از حواشی این همایش:


برخلاف همایش جمهوری خواهان، همایش دموکرات ها صندلی خالی نداشت

بیل کلینتون در جمع دموکرات ها


طرفداران گریان سندرز


کلاه جالب توجه طرفدار کلینتون


تظاهرات خارج از سالن


فروش کالاهای تبلیغاتی کلینتون

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.