در جنایتی هولناک در ژاپن، یک جوان با چاقو به معلولانی که یک مرکز نگهداری معلولین در خواب به سر می بردند حمله کرد و 19 نفر را کشت و 45 نفر را زخمی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، یک جوان 20 ساله با سلاح سرد به یک مرکز نگهداری معلولین در منطقه «کاناگاوا» ژاپن حمله کرد که در این حمله دست‌ کم 19 نفر کشته و بیش از 45 نفر دیگر نیز زخمی شده‌ اند.

این حمله حدود ساعت 2:30 بامداد روز سه‌ شنبه به وقت محلی در حومه شهر «توکیو» رخ داده است.

به گفته پلیس ژاپن، ضارب دستگیر شده است. وی که «ساتوشی یوماتسو» نام دارد و 26 ساله است، یکی از کارمندان سابق این مرکز در 40 کیلومتری جنوب غرب توکیو بوده است. بنابراین به نظر می رسد انگیزه وی شخصی و از سر انتقام گیری بوده باشد.

به گزارش خبرگزاری کیودو، کشته شدگان 19 تا 70 ساله اند و شامل 9 مرد و 10 زن می شوند. برخی رسانه ها شمار زخمی ها را 25 نفر و برخی دیگر 45 نفر ذکر کرده اند اما گفته شده حال 20 نفر از زخمی ها بسیار وخیم است.

این مرکز ظرفیت پذیرش حداکثر 160 نفر را دارد.

پلیس در محل حادثه کیفی پر از چاقوهای مختلف تیز یافته که تعدادی از آنها به خون آغشته بوده است.

تلویزیون ان تی وی گزارش داد فرد ضارب در ماه فوریه نامه ای را به پارلمان این کشور تقدیم کرده و خواستار مرگ آسان سالمندان شده بود.

روزنامه آساهی شیمبون ژاپن گزارش داد ضارب به پلیس گفته است: «می خواستم سالمندان را از شر این جهان خلاص کنم.»

چنین کشتارهای دسته جمعی در ژاپن نادر است و اکثرا با چاقو انجام می گیرد زیرا در ژاپن قانون حمل سلاح بسیار سختگیرانه است و مردم به ندرت تفنگ دارند.

در سال 2001 هشت کودک در مدرسه خود در شهر «اوساکا» با چاقو کشته شدند. در سال 2008 نیز فردی با خودرو به میانه جمعیتی در منطقه «آکیهابارا» رفت و هفت نفر را به ضرب چاقو کشت.

در سال 2009 قانون کنترل شمشیر و چاقو در ژاپن اصلاح شد که بر آن اساس، مالکیت چاقو های دو لبه ممنوع شد و قوانین حمل سلاح گرم هم سختگیرانه تر شد.


خودروی ضارب

منزل مسکونی ضارب

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.