رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با اشاره به تاثیر بی بدیل امام خمینی(س) در دمیدن روح استقلال در ملت ایران امام را پایه گذار روحیه استقلال طلبی در عصر حاضر برای سایر ملّتها برشمرد.

جشن سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سفیر و کارکنان نهادهای ایرانی، فارسی آموزان و معلمین 13 بهمن در رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ناصری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم نقطه اشتراک دو کشور ایران و ترکمنستان را استقلال و خارج شدن از زیر یوغ مستکبرین عنوان کرد و و با یادآوری تأثیر بی بدیل حضرت امام خمینی (س) در دمیدن روح استقلال و عزت اسلامی در ملّت ایران و متحد کردن آنان و نجات کشور از سلطه آمریکا و دیکتاتوری شاه و رسانیدن ملّت به اوج استقلال، امام را پایه گذار روحیه استقلال طلبی در عصر حاضر برای سایر ملّتها برشمرد.
همچنین فرقانی سفیر ایران در ترکمنستان نیز با تشکر از رئیس جمهور و مسئولان ترکمنستان جهت همراهی برای برگزاری مراسم بزرگداشت ایّام دهه فجر و مراسم های مشترک دو کشور اظهار کرد: قبل از وقوع انقلاب اسلامی در ایران کشور ما گرچه در ظاهر کشور مستقلی بود ولیکن در واقع زیر یوغ استعمار غرب بخصوص آمریکا قرار داشت و امام خمینی (س) با استفاده از قدرت اسلامی و الهی نهفته در مردم همگان را به اتحاد و یگانگی دعوت و اقیانوسی عظیم بر علیه تسلط خارجی و ستم های داخلی به وجود آمد که توانست کاخ های ظلم و استبداد را به لرزه در آورد و این حرکت در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید و پس از آن سازندگی در زمینه های مختلف آغاز شد و با همة موانعی که دشمن برای ما ایجاد کرد .
سفیر ایران در ترکمنستان گفت: امروز ایران یکی از کشورهای مهم و مطرح دنیا است و نسل جوان ایرانی امروزه توانسته است با تلاش در زمینة علم و تکنولوژی و فن آوری ایران را به قلة سعادت رهنمون سازد.
سفیر ایران با ذکر نمونه هائی از پیشرفت های علمی و صنعتی و ... در ایران به روابط خوب ایران و ترکمنستان اشاره کرد و یادآورشد: ایران دوّمین شریک تجاری ترکمنستان است و امروز روابط دو کشور در سطح بسیار عالی قرار دارد و از تلاش رهبران دو کشور برای ارتقاء سطح روابط بخصوص روابط فرهنگی تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، در این مراسم برنامه های متنوع و شادی همچون اجرای سرود، قرائت مقاله به زبانهای ترکمنی و روسی، اجرای تئاتر، اجرای مسابقه حضوری که توسط گروه فارسی آموزان اجرا شد و گرمی بخش جشن پیروزی بود.
در پایان نیز به برندگان المپیاد علمی، برندگان مسابقه نقاشی، روزنامه دیواری و مقاله نویسی و بهترینهای استفاده کنندگان از کتابخانه، فیلم و نوارهای رایزنی در طول سال جوایزی توسط فرقانی و ناصری اهداء شد.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.