انتفاضه چاقوها تبدیل به مقاومت مسلحانه شده است و این نتیجه قابل پیش بینی بود.هنگامی که نیروهای اسرائیلی هر دختر و پسری که به آنها حمله می کند یا مشکوک به حمله به آنهاست را به شکل میدانی اعدام می کنند و نیز هنگامی که این جوانان می بینند در نهایت امر با گلوله واقعی نیروهای اسرائیلی به شهادت می رسند، بنابر این به سلاح روی می آورند.

این عملیات تل آویو نه فقط نفوذ و شکست واضح و قوی سیستم امنیتی اسرائیل را نشان داد بلکه نشان دهنده عملی نسخه جدید و پیشرفته تر انتفاضه چاقو است و نیز نسخه برداری از همه انتفاضه های سابق در تاریخ پرافتخار مقاومت فلسطینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران،«عبدالباری عطوان»نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در یادداشتی در روزنامه رأی الیوم به عملیات استشهادی دو جوان فلسطینی در تل آویو پرداخت و نوشت:عملیات استشهادی که دو جوان فلسطینی از الخلیل انجام دادند و منجر به هلاکت چهار اسرائیلی و زخمی شدن 9 نفر دیگر شد، ثابت کرد که مقاومت فلسطینی همچنان«روی خاکستر»است و حالت آسودگی خاطر امنیتی اسرائیلی ها طی پنج سال گذشته به دلیل مشغول شدن به آن چه «انقلاب های بهار عربی»نامیده می شود، ساختگی بود یا به عبارت دیگر موقت بود.در اصل مقاومت بود و همچنان می ماند.

انتفاضه چاقوها تبدیل به مقاومت مسلحانه شده است یا اینچنین باور داریم و این نتیجه قابل پیش بینی بود.هنگامی که نیروهای اسرائیلی هر دختر و پسری که به آنها حمله می کند یا مشکوک به حمله به آنهاست را به شکل میدانی اعدام می کنند و این جوانان تا زمانی که می بینند در نهایت امر با گلوله واقعی نیروهای اسرائیلی به شهادت می رسند، بنابر این به سلاح روی می آورند.

«آویگدور لیبرمن»وزیر جنگ جدید اسرائیل پیامی پر از تکبر و تحریک و اعتماد به نفس«ساختگی»به فلسطینی ها داد و به آنها هشدار داد که«قدرت اسرائیل را امتحان نکنید» اما واکنش و پاسخ به وی به شکل داغ و چالش برانگیز در کمتر از دو روز داده شد.به نظر می رسد که لیبرمن نمی داند فلسطینی ها چه کسانی هستند و بنابراین کسانی حاضر شدند که فلسطینی ها را به وی بشناسانند و به شیوه ای که شایسته آن است، انتصابش به وزرات جنگ را جشن بگیرند.

کسانی که عملیات تل آویو را انجام دادند همانطور که در ابتدا شایعه شده بود لباس حاخام ها را به تن نکرده بودند بلکه شیک پوش بودند و کت و شلوار و کرواتی از برندهای جهانی پوشیده بودند و پیش از آن که آتش تفنگ های خود را به سمت اسرائیلی ها نشانه بگیرند، با تمام آرامش و اطمینان رفتار کردند.

آری،تفنگ جای چاقو را گرفت آن هم تفنگی که وارداتی نیست بلکه ساخت داخل است دقیقا همانند موشک های«قسام»؛ این خود همان چیزی است که خطرات علیه اسرائیلی ها را چند بار بیشتر می کند.چیزی که اسرائیلی ها از آن بسیار می ترسند این است که تکنولوژی ساخت تجهیزات جنگی از نوار غزه به کرانه باختری منتقل شود و شاید ساخت این تفنگ ها در شهر «الخلیل»و پیرامون آن آغاز کار است و ثابت می کند که این انتقال تکنولوژی صورت گرفته است.

207 دختر و پسر فلسطینی با گلوله های سربازان اسرائیلی با خون سرد طی شش ماه گذشته شهید شدند و از جمله آنها «عبدالفتاح الشریف»جوان فلسطینی است که یک سرباز اسرائیلی گلوله تفنگش را در سرش خالی کرد آن هم زمانی که روی زمین افتاده بود و خون از بدنش جاری شده بود و آمبولانس ها نزدیکش بودند اما هیچ گونه کمکی به وی ارائه نکردند.

هنگامی که اسرائیلی ها با این شیوه خونین وحشی رفتار می کنند و دست به قتل و ریختن خون بی گناه ها می زنند،انتظار چه چیزی را باید داشته باشند؟انتظار دارند که جوانان فلسطینی از سر خوشایندی برای شان کف بزنند و برای شان گل پرتاب کنند؟این ملت با کرامت و عزت نفس و مقاومت و قربانی دادن بزرگ شده و قطعا شکست نمی خورد.

«محمود عباس»رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیروهای امنیتی اش را برای تفتیش کیف های دخترها و پسرها و پیدا کردن چاقوها به مدارس فرستاد و در برابر اسرائیلی ها با افتخار اعلام کرد که بیش از 90 چاقو را ضبط کرده است و با این کار جان شمار زیادی از سربازان اسرائیلی را نجات داده است!

«بنیامین نتانیاهو»نخستین وزیر اسرائیل تعادلش را از دست داد و 83 هزار مجوز را که دولت اسرائیل برای دیدار فلسطینی ها از فامیل هایشان در اراضی اشغالی سال 1948 و زیارت مسجد الاقصی برای ادای فریضه نماز در ماه مبارک رمضان صادر کرده بود را لغو کرد و هزاران نیرو به کرانه باختری اعزام کرد.این نتانیاهوی متکبر شوک زده شد و به عادتش در اعمال مجازات های دسته جمعی بازگشت اما این ظلم و فشار به هر پایه که برسد در به زانو درآوردن ملت فلسطین موفق نمی شود این ملت فقط در برابر خدا زانو می زند و لا غیر.

از این ملت صبور مقاوم دارای عزت نفس انتظار چه کاری را دارند آن هم پس از آن که همه آروزهایش برای صلح و همزیستی را کشتند ، در ایست های بازرسی تحقیرش کردند ، زمین و آبش را گرفتند ، زیتونش را از ریشه قطع کردند ، قدسش را یهودی کردند و پایه های اقصایش را تضعیف کردند و حرم ابراهیمی اش را تقسیم کردند و بیش از 800هزار یهودی شهرک نشین را فقط در کرانه باختری ساکن کردند؟

این جنگ های طایفه ای که اسرائیلی ها و هم پیمانان آمریکایی و نومحافظه کاران و محافظه کاران قدیمی برای تجزیه منطقه و تکه تکه کردن آن و فرسوده کردن ارتش های آن و نابودی کشورهای شان ، کاشتند قطعا به تل آویو،«حیفا»،«یافا»،«بئر السبع» و «قدس»می رسد.شهرک نشین یهودی از لهیب آتشش مصون نخواهد بود.برای چه باید شهرک نشین یهودی مصون باشد و از امنیت و ثبات برخوردار باشد در حالی که غیر از او از آنها محروم هستند؟

این عملیات تل آویو نه فقط نفوذ و شکست واضح و قوی سیستم امنیتی اسرائیل را نشان داد بلکه نشان دهنده عملی نسخه جدید و پیشرفته تر انتفاضه چاقو است و نیز نسخه برداری از همه انتفاضه های سابق در تاریخ پرافتخار مقاومت فلسطینی است.

بگذارید نتانیاهو طرح فرانسه را رد کند و با تشکیل دو کشور مخالفت کند و شهرک های یهودی نشین بسازد،فلسطینی صبور است و بسیار هم صبور و باید نتایج این سیاست های متکبرانه را به شکل یک بارگی یا با قسط بندی راحت را تحمل کند،امری که باید نتانیاهو درک کند این است که ملت فلسطین عاشق صلح، در سایه این ظلم و فشار و مصادره حقوق مأیوس نمی شود، تسلیم نمی شود و فراموش نمی کند و چه بسا نیز نمی بخشد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.