در سال گذشته بیش از یک میلیون نفر به خاطر حملات تروریست های داعش در خاورمیانه از کشورهایشان گریختند تا از یونان و سپس کشورهای حوزه بالکان راهی آلمان و کشورهای شمال اروپا و غرب آن شوند.

عکس: جوان پناهجوی ناامید خود را به آتش کشیده است.23 مارس 2016

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، جوان مهاجر ناامید در تظاهراتی که در اردوگاهی در اعتراض به بسته شدن مرزهای اروپا بر روی آنها برپا شده بود، خود را به آتش کشید.
از جوانی که شعله های آتش از دست هایش زبانه می کشید و از میان مهاجران بی بضاعت حاضر در مرز یونان-مقدونیه با سرعت عبور می کرد، عکاسی شده است.
زبانه های آتش در حال شعله ور تر شدن و فراگیرتر شدن بر بدن آن مرد جوان بودند. سایر پناهندگان در حالی که برخی از اطراف وی در حال فرار بودند در صدد خیس کردن ‌و خاموش کردن آتش بودند.
شعله های آتش فروکش کردند ‌و مرد جوان به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش یو کی تلگراف مقامات یونان اظهار کردند که جراحات ناشی از خود سوزی این جوان، جان وی را تهدید نمی کند.
گزارشاتی مبنی بر آنکه برخی دیگر از مهاجران ناامید خود را به آتش کشیده اند ‌وجود دارد.
صحنه خودسوزی در اردوگاه گل آلود «ایدومنی» محل موقتی برای اقامت ۱۲ هزار سوری که در چادرها به سر می برند و نه راه پیش دارند و نه خانه ای برای بازگشت، به وقوع پیوست.
این مرز در اوایل ماه جاری به منظور جلوگیری از ورود مهاجرانی که به دلیل وجود جنگ در خاورمیانه فرار کرده اند، بسته شده است.
پناهجویان اعم از زن و مرد در سن های متفاوت وهم چنین کودکان امید دارند بلکه مقدونیه مرز را بگشاید و آنان بتوانند سفر ‌خود را از طریق بالکان به منظور داشتن زندگی بهتر ادامه دهند.
آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد که اقدامات در این منطقه را به دلیل اعتراض پناهجویان به «بازداشت اجباری» ‌ممکن است به تعلیق در آورد.
این آژانس اظهار کرد که مراکز مهاجرین یونان در دریای اژه چیزی از زندان کم ندارد.
بنا به توافق اتحادیه اروپا و آنکارا به منظور انتقال پناهجویان به ترکیه مردم علی رغم میلشان در اردوگاه ها نگه داشته شده اند.

«بوریس چشیرکف» سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در لزبوس گفت: اکنون آزادی محدودی برای اقدام دراین اردوگاه ها وجود دارد. ما این مراکز را حمایت نمی کنیم. اکثر افراد از کشورهایی هم چون سوریه، ‌عراق و افغانستان به این جا می آیند. آنان نباید به خاطر اینکه به دنبال امنیت هستند مجازات شوند.
در سال گذشته بیش از یک میلیون نفر به خاطر حملات تروریست های داعش در خاورمیانه از کشورهایشان گریختند تا از یونان و سپس کشورهای حوزه بالکان راهی آلمان و کشورهای شمال اروپا و غرب آن شوند.
عکس: خبرگزاری فرانسه
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.