همچنین در ماه دسامبر سال گذشته و در ادامه اقدامات نژادپرستانه، افراد ناشناس برای نخستین بار سرخوک را در سرویس بهداشتی مسجد دانشگاه«بیرث» استرالیا قرار دادند.

عکس: نمازخانه دانشگاه سیدنی پس از حمله‌ای که اوخر ماه فوریه ۲۰۱۶ روی داد.

پلیس استرالیا درحال انجام تحقیقات بر روی نامه اسلام هراسی است که در نمازخانه دانشگاه سیدنی یافت شده است.
این پنجمین خرابکاری طی سه ماه گذشته است که در سیدنی اتفاق می افتد.
به گزارش روزنامه دانشجویی «هونی سویت»، صبح روز دوشنبه دانشجویان مسلمان دانشگاه سیدنی به هنگام ورود به نمازخانه این دانشگاه با قفسه های واژگون شده و زباله های پراکنده بر روی زمین مواجه شده بودند.
بر روی در، نامه‌ای قرار گرفته بود که روی آن کاریکاتوری از ابوبکر بغدادی رهبر تروریست های داعش نقش بسته بود.
این روزنامه دانشجویی گزارش کرد که پلیس در تحقیقات روز دوشنبه هیچ گونه نشانی حاکی از آن که مهاجمین به زور وارد نمازخانه شده باشند، نیافته است.
هم چنین در تحقیقات پلیس مشخص شد که وسیله ای از آنجا ربوده نشده است.
ماموران پلیس روز سه شنبه به این دانشگاه بازگشتند تا تصاویر دوربین های مدار بسته امنیتی که در راهروهای ساختمان قدیمی این دانشگاه قرار دارد را بررسی کنند.
در نمازخانه این دانشگاه اغلب قفل زده نمی شود زیرا نمازگزاران پس از غروب آفتاب نیز به آنجا مراجعه می کنند.
«ثمیه الخیر» دانشجویی که متوجه خرابکاری ‌اخیر شده بود، به هونی سویت گفت: این اتقافات اغلب علیه مسلمانان رخ می دهد، به همین منظور هر روز پیش از داخل شدن به دانشگاه با بخش امنیتی هماهنگ می کنم. پیش تر نیز سطل آشغال را در نمازخانه واژگون کرده بودند.
از ماه دسامبر تاکنون پنج بار به این نمازخانه حمله شده است.
همچنین در ماه دسامبر سال گذشته و در ادامه اقدامات نژادپرستانه، افراد ناشناس برای نخستین بار سرخوک را در سرویس بهداشتی مسجد دانشگاه«بیرث» استرالیا قرار دادند.
بعد از این حادثه سخنگوی پلیس استرالیا گفت: تحقیقات درباره حادثه در جریان است تا انگیزه این افراد مشخص شود.
همچنین پلیس از تمامی دانشجویان خواست آرامش خود را حفظ کنند و دست به اقداماتی نزنند که به ضرر جامعه استرالیا تمام شود.

«نعمان ضو» خبرنگار هونی سویت به خبرگزاری گاردین اظهار کرد که تنها در حادثه آخر به صراحت مشخص شده است که موضوع اسلام هراسی در پس مورد هدف قرار دادن نمازخانه است.
در دهم فوریه سال جاری نقاشی دیواری برروی دیوار دانشگاه سیدنی ترسیم شده بود که اهانت هایی به اسلام کرد و در آن خواهان نابودی تمامی مساجد در استرالیا شده بود. این نقاشی توسط خدمات دانشگاه پاک شد.
سخنگوی دانشگاه سیدنی اظهار کرد که دانشگاه متعهد شده است که فضایی امن را ایجاد و از ‌اجتماع مسلمان دانشگاه ‌حمایت می کند. همچنین مایکل اسپنس معاون این دانشگاه نوشته است که این آسیب ها تنها بیانگر بیماری روانی و پریشانی این اشخاص است.
وی هم چنین خواستار برگزاری ملاقاتی با دانشجویان مسلمان شد تا از آنان حمایت کند و درباره اقداماتی که دانشگاه در این رابطه قادر به اتخاذ است، توضیح دهد.
در همین حال، سازمان دیده بان اسلام هراسی با دانشجویان دانشگاه سیدنی ملاقاتی داشت.
مقامات این دانشگاه معتقدند که این قبیل حوادث به شهرت این دانشگاه آسیب وارد می کند.
ابوزید از سازمان دیده بان اسلام هراسی، اظهار کرد:‌ دانشگاه‌های بسیاری هستند که دانشجویان خارجی از کشورهای عرب و مسلمان دارند. اگر دانشگاه نتواند از دانشجویان، اعتقادات آنان و امکاناتی برای آنان به طور مثال جایی که نماز می خوانند محافظت کند، باعث اثر منفی بر حیثیت این دانشگاه می شود.
عکس: گاردین
مترجم: گلناز سادات غفاری

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.