انتخابات انجمن های حزب جمهوری خواه به منظور انتخاب نامزد پیشروی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری در ایالت «نوادا» با هرج و مرج و آشوب مواجه شد.

آشوب در انتخابات نوادا، توسط مردم در رسانه های اجتماعی به سخره گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، روزنامه «گاردین» گزارش داد: اشتباهات در شمارش آرا و ثبت نام رای دهندگان در مراکز رای دهی در نوادا گزارش شده است، و عدم سازمان دهی درست به صف های طولانی در سراسر ایالت منجر شد.

انجمن های حزبی جمهوری خواهان در نوادا سه شنبه شب به هرج و مرج کشانده شد و گزارش های متعددی در خصوص رای گیری ها دوباره از هر فرد دو برابر و حتی بیشتر از تعداد داوطلبان انجمن های حزبی منتشر شد.

اشتباهات در شمارش آرا و ثبت نام رای دهندگان، از جمله شکایات متعدد در خصوص کنترل نشدن اوراق هویت رای دهندگان در مراکز متعدد رای گیری گزارش شد. عدم ساماندهی صحیح نیز صف های طولانی در مراکزرای گیری در سراسر این ایالت ایجاد کرد.

این در حالی است که برخی از مسئولان جمع کننده آرا نیز بر خلاف قوانین، کلاه «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه را بر سر گذاشته بودند!

ادعا شده که علت این امر تا حدی مشارکت بسیار بالای مردم در این ایالت و به اتمام رسیدن برگه های رای دهی بوده است.

مسئول انجمن های جمهوری خواهان در نوادا در بیانیه ای به شبکه تلویزیونی «پی بی اس» گفت: «بدیهی است که ما گزارش های مربوط به تخلفات را بررسی خواهیم کرد. اما گزارش رسمی از تخلفات در رای دهی دریافت نکرده ایم.»

با این حال، گزارش های متعددی از تعداد زیادی از مراکز رای دهی دریافت شده است.

انجمن های حزبی به طور مستقیم توسط قانون اداره نمی شوند و قوانین آنها توسط سازمان های دولتی و نه خود دولت تعیین شده است. آنها بر اساس آئین نامه حزب مدیریت می شوند. اما حتی این قوانین نیز به نظر می رسد به وضوح توسط داوطلبان و فعالان تعریف نشده و توسط رای دهندگان به تمسخر گرفته شده است.

مشکل دیگر به نظر می رسد ابن باشد که این ایالت برای چنین رای گیری اصلا امادگی های لازم را نداشت.

بسیاری در توییتر این فاجعه در سراسر نوادا را به سخره گرفتند.

«دونا برازیلا» تحلیلگر سیاسی نوشت: «تنها چیزی که ما به آن اطمینان داریم این است که بدون توجه به آنچه امشب رخ داد (و نتایج دستکاری شده انتخابات)، «مارکو روبیو» امشب سخنرانی پیروزی اش را ایراد خواهد کرد.»

دیگران نیز تصاویری از آشوب ها در نوادا را به صورت کاریکاتور طراحی کرده و در صفحات توییتر خود قرار دادند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.