عزت و افتخار امروز ایرانیان بواسطه قیام امام خمینی (س) و شهدای 15 خرداد است که فقط برای خدا کفن بر تن کردند و قیام کردند.

رایزنی فرهنگی ایران با همکاری مرکز الاعلام وقضایا العولمه میزگردی را با عنوان "شیوه های حضرت امام پیرامون مسائل و قضایای اسلامی" در محل مرکز فرهنگی در شهر امدرمان برگزار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این میزگردحجت الاسلام ابراهیم انصاری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارطوم، ضمن تشکر و سپاسگزاری از جمع دانشجویان، شیوخ صوفیه و اساتید دانشگاهی، به ویژگی های معمار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: امام شخصیتی بی نظیر و عالمی پر تلاش و همچنین فقیهی عالیقدر و آگاه به مناسبات کشورها بود. ایشان در میدان عرفان نظرات بسیار جالب و عمیقی داشت و در زهد و تقوی و دریافت های عملی به نور و شفافیتی رسیده بود که حضورش نورافشانی می کرد.
وی امام خمینی (س) را احیا گر اسلام ناب محمدی دانست و افزود: عزت و افتخار امروز ایرانیان بواسطه قیام امام خمینی (س) و شهدای 15 خرداد است که فقط برای خدا کفن بر تن کردند و قیام کردند. امام خمینی (س) در حوزه و میدان علم و عمل به درجات بسیار عالی دست یافته بود و هیچگاه مردم مسلمان ایران و مظلومان جهان را فراموش نکرده و برای بهبود زندگی دنیوی و معنوی آنها تلاش مجدانه ای کرد.
دکتر سیف الاسلام بدوی بشیر، نائب مدیر مرکز پژوهشی حوض النیل و استاد دانشگاه نیلین گفت: نهضت و انقلاب امام خمینی (س) برای رهائی بشریت از سلطه استعمار با سایر انقلاب های دنیا تفاوت اساسی داشت.

وی افزود: امام خمینی (س) انسان آرام، صادق و برخوردار از اخلاق حسته بود. اهداف و منویات امام فراهم کردن عزت و سرافرازی برای امت اسلام که موضوع فلسطین را بعنوان مهم ترین و با اهمیت ترین مسائل و مشکلات جهان اسلام می دانست.
دکتر عمر معروف استاد دانشگاه امدرمان اسلامی اظهار داشت: ما سالروز ارتحال مرد بزرگ و اسطوره ای تاریخ را پاس می داریم. امام بعنوان عظیم ترین مرد قرن گذشته مشهور شده است. ما روز های تولد انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام را به یاد داریم از آن روز ها بعنوان روز های پیروزی نور بر تاریکی و خوبی بر پلیدی یاد می شود. دیدگاه ها و برنامه های امام تلاش و مجاهده در جلوگیری از سیطره و گسترش ایدئولوژی سوسیالیسم و لیبرال دمکراسی شرق و غرب در کشور های اسلامی بود. امام توانست به آسانی مردم را هدایت کند که اسلام برای حکومت و جامعه و اقتصاد برنامه بهتری دارد.

وی افزود: امام خمینی (س) تفکر و روحیه استقلال طلبی و سلطه ستیزی جنبش ها و جریان های مسلمانان را از طنجه مراکش تا جاکارتای اندونزی تقویت کرده و گسترش داد.
دکتر قریب الله الشریف مدیر مرکز الاعلام و قضا یا العولمه سودان انقلاب اسلامی ایران را بهترین نمونه و الگوی برای سایر انقلاب های جهان اسلام دانسته، و افزود: امام خمینی (س) و رهبران نهضت شخصیت ها و مردان قدر، آگاه و با ایمانی بودند که باعث سرنگونی رژیم تا دندان مسلح طاغوت شدند.
وی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران منجر به تاسیس موسسه ها و نهادهای شد که در معاملات و داد و ستد تجاری و اقتصادی اصول و شریعت اسلامی را مبنا قرار می دهد.
شریف افزود: من به جوانان دانشجو و تحصیلکرده کشورم توصیه می کنم که سیستم و برنامه های اقتصادی نظام اسلامی ایران را به دقت مورد برسی و مطالعه قرار دهند زیرا بحران اقتصادی جهان نتوانسته خلل و مشکلی برای اقتصاد شکوفای ایران بوجود بیاورد.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.