آیا صهیونیست ها از یک قرص نان به عنوان دستاویزی برای فشار به فلسطینیان برای ترک میهن خود استفاده می کنند و قصد دارند با کمک آن موفقیت خود در از بین بردن آرمان های فلسطینی را جشن بگیرند؟!

رژیم صهیونیستی تلاش می کند تا به امید وارد آوردن فشار بیشتر بر فلسطینی ها به تاکتیک های پست تری متوسل شود به این امید که فلسطینی های بیشتری را وادار به ترک سرزمین آبا و اجدادی شان کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، پایگاه اینترنتی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی کاملا معتاد به دروغ گفتن است. با این حال، چه چیزی باعث می شود تا وی کاملا آگاهانه و بدون هیچ احساس پشیمانی این چنین راحت دروغ بگوید.

وی در بازدید روز دوشنبه از شهرکی کوچک در جنوب تپه «هبرون» ادعا کرد که فلسطینی ها در مقابل رژیم صهیونیستی شورش کرده اند زیرا آنها می خواستند یهودیان را بکشند!

به طور معمول، نتانیاهو به طور کامل اشغال نظامی ده ها ساله فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و جنایت های آشکار این رژیم علیه میلیون ها فلسطینی که تنها گناه آنها غیریهودی بودنشان است، را نادیده می گیرد.

نتانیاهو که به منظور ابراز همبستگی با خانواده یک زن شهرک نشین که گفته می شود چند روز پیش توسط یک نوجوان فلسطینی کشته شده بود، به هبرون رفته بود، از این اقدام برای دروغگویی های بیشتر و توجیه جنایات خود بهره برداری کرد.

او این واقعیت را که از آغاز ماه اکتبر، سربازان و شهرک نشینان صهیونیست بیش از 160 فلسطینی را کشته اند(به شهادت رسانده اند)، نادیده گرفت.

با توجه به شهادت شاهدان عینی، سربازان صهیونیست و شهرک نشینان در موارد متعدد چاقو یا یک شیء تیز را در کنار پیکرهای فلسطینیان قرار می دهند تا این گونه القا کنند که او در تلاش بوده با چاقو به صهیونیست ها حمله کند. علاوه بر این بر اساس شواهد، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی فلسطینی های زخمی را در همان حال رها می کنند تا از شدت خونریزی جان خود را از دست بدهند.

این جنایات باعث شده تا حتی «کریستر ویکمن» وزیر خارجه سوئد خواستار پیگیری آنها شود. اما رژیم صهیونیستی که همواره در قبال انتقادات بین المللی چهره حق به جانبی به خود می گیرد، درخواست سوئد را رد کرده و مدعی شده این رژیم حق دارد از خود دفاع کند.

حقیقت امر این است که رژیم صهیونیستی با ادامه شهرک سازی ها در کرانه باختری به ویژه قدس شرقی هرگونه چشم انداز باقی مانده برای صلح با فلسطینی ها را از بین برده است.

این مشکل حل نخواهد شد مگر آنکه آمریکا - متحد تل آویو - و دیگر کشورهای جامعه بین المللی به خاطر داشته باشند که فلسطین بدون قدس و بدون حق بازگشت آوارگان به خانه هایشان و بدون عقب نشینی صهیونیست ها به مرزهای سال 1967، فلسطین نخواهد بود.

نیازی به گفتن نیست که اکثریت قریب به اتفاق فلسطینی ها کاملا با چنین اقدامی مخالفند؛ حتی اگر کل جهان سرود ستایش این اقدام را سر دهند.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی با یک معضل واقعی مواجه است که باعث می شود نتانیاهو و وزرای آن به اظهارات عصبی و دروغ های روزمره متوسل شوند.

رژیم صهیونیستی در حال حاضر تنها دو گزینه دارد: یا پذیرش مذاکرات صلح و یا ادامه درگیری ها. ادامه درگیری ها یک سناریوی فجیع با عواقب غیر قابل پیش بینی برای صهیونیست ها است.

در مواجهه با این معضل رژیم صهیونیستی در حال حاضر تلاش می کند تا به امید وارد آوردن فشار بیشتر بر فلسطینی ها به تاکتیک های فرومایه تر متوسل شود به این امید که فلسطینی های بیشتری را وادار به ترک سرزمین آبا و اجدادی شان کند.

هفته گذشته گزارش شد که فقر در کرانه باختری و نوار غزه به سطح بی سابقه ای رسیده است و بسیاری از فلسطینی ها برای ادامه زندگی مجبور به فروش دارایی های خود شده اند.

یک اقتصاددان فلسطینی گفت: «من شگفت زده نخواهم شد اگر بخش هایی از کرانه باختری گرفتار قحطی شود.»

از این رو یک سوال هشدار دهنده مطرح شده است: آیا صهیونیست ها از یک قرص نان به عنوان سلاح نهایی برای فشار به فلسطینیان برای ترک میهن خود استفاده می کنند و قصد دارند با کمک آن، موفقیت خود در از بین بردن آرمان های فلسطینی را جشن بگیرند؟!

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.