بازماندگان مرگبارترین قتل عام تروریستی پاکستان با قربانیان حملات اخیر پاریس ابراز همدردی کردند و همچنین اظهار کردند که عاملان این حملات «حیوان هایی» هستند که هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارند.

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، جوان پاکستانی در حال حمل تصویر برادر خود که در حملات تروریستی طالبان به مدرسه ای در پیشاور در سال 2014 جان خود را از دست داده بود. 16/ نوامبر/2015
بازماندگان مرگبارترین قتل عام تروریستی پاکستان با قربانیان حملات اخیر پاریس ابراز همدردی کردند و همچنین اظهار کردند که عاملان این حملات «حیوان هایی» هستند که هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارند.

در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۱۴ افراد مسلح طالبان به مدرسه ای در پیشاور حمله کردند و در این یورش ۱۵۰ تن را که ۱۳۰ نفر از آنان کودکان ۹ تا ۱۹ سال بودند را قتل عام کردند.
این حملات تروریستی موجب برانگیختن احساسات این کشور که نزدیک به یک دهه متحمل حملات افراط گرایان است، شد.

روز جمعه فرانسه شاهد نسخه دیگری از این حملات مرگبار و بمب‌ گذاری انتحاری در رستوران ها و استادیوم ورزشی بود که در نهایتا ۱۲۹ نفر کشته که اغلب هم جوان بودند بر جا گذاشت.
در نشست ماهیانه بازماندگان حمله مرگبار به مدرسه ای در پیشاور که در روز دوشنبه برگزار شد، «سید شاه» پدر یکی از قربانیان گفت که خبر حمله پاریس را در تلویزیون محلی مشاهده کردم.
وی گفت: تمام اعضای خانواده ام برای ساعت ها می گریستند.
سید شاه افزود: این خبر ما را به یاد گذشته انداخت. ما بیشتر از هر کس درد و غم ‌فرانسوی ها را متوجه می شویم. برای اینکه ما خودمان این درد را تجربه کرده ایم.
یکی دیگر از دانش آموزان این مدرسه با عصبانیت فریاد زد: حیواناتی که دوستانم را در این مدرسه کشتند، هیچ ربطی به اسلام ندارند.
این قبیل تذکرات و احساسات بارها در این گردهمایی درباره حمله تروریستی اخیر پاریس، توسط سایر والدین بیان شد.
همبستگی با فرانسویان به صورت یکپارچه در سراسر پاکستان نقش بسته است، درست بر خلاف زمانی که حمله مسلحانه به مجله فکاهی شارلی ابدو صورت گرفت و در پی آن ۱۲ تن کشته شدند.
توهین به مقدسات در این مجله سبب برانگیخته شدن خشم کشورهای مسلمان شده بود.
با این حال از روز جمعه اظهار نظرهای بسیاری توسط رهبران سیاسی و مذهبی، اعضای دولت و ... در سراسر شبکه های اجتماعی که به شدت حملات پاریس را محکوک کرده اند، ابراز شده است.
«اعظم محمود» دانشجویی در پیشاور گفت: بر این باورم که وقوع چنین حملات وحشیانه ای در قلب پاریس جایی که احتملا بسیاری از پاکستانی ها معتقدند بسیار توسعه یافته، آرام و امن است، بسیار دشوار است.
سایرین اظهار کردند که حمله طالبان به مدرسه دولتی ارتش در شمال غرب این کشور، تصویر بازماندگان پاریس را انعکاس می دهند.
«عندلیب آفتاب» مدرس شیمی نیز که پسر ۱۶ ساله خود را در آن حمله تروریستی از دست داده است، با حالت گریان در نشست روز دوشنبه اظهار کرد: می خواهم به فرانسوی ها بگویم که شما تنها نیستید.
عکس خبرگزاری فرانسه
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.