هسته های خفته گروه تروریستی داعش در اروپا هستند که می توانند زمانی بیدار شوند.

یک کارشناس اعلام کرد اگر غرب بازی خود را با تروریسم متوقف نکند، گروه داعش ممکن است حملاتی را در اروپا اجرایی کند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران، «ریاض صیداوی» مدیر مرکز تحقیقات و تحلیل های سیاسی و اجتماعی دنیای عرب (Caraps) - مستقر در ژنو - در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: هسته های خفته گروه تروریستی داعش در اروپا هستند که می توانند زمانی بیدار شوند.

«صیداوی» گفت: «هسته های خفته ای وجود دارد که الزاما ارتباط مستقیم با هم ندارند و دستورات را مستقیما از ستاد مشترک داعش دریافت می کنند... ممکن است این هسته ها بیدار شوند و حملاتی را در اروپا ترتیب دهند.»

مجله «ساندی اکسپرس » روز دوشنبه به نقل از منبعی در گروه داعش خبر داد که بیش از چهار هزار عنصر داعش به عنوان آواره وارد اروپا شده اند.

به گفته ی «صیداوی»، «به احتمال زیاد» تروریست هایی در میان هزاران آواره سوری که وارد اروپا شده اند، نفوذ کرده اند. اما مشکل اینجا است که رسانه های غربی به جای آن که از داعش که عامل اصلی این فاجعه است حرف بزنند، تلاش می کنند از این موج مهاجرت و نظام «بشار اسد» یک هیولا بسازند.

این کارشناس گفت: «آنها از تروریسم علیه اسد استفاده ابزاری می کنند... ما نمی توانیم با تروریسم بازی کنیم. اگر ما تروریسم در سوریه و یا کسانی را که منابع مالی آن را تأمین می کنند، کم اهمیت تلقی کنیم، تروریسم حمله خواهد کرد. جنگ علیه تروریسم باید جامع، بدون تردید و بدون هیچ گونه استفاده ابزاری باشد».

با این حال، یک کارشناس دیگر در مصاحبه با «اسپوتنیک» درباره حضور تروریست های داعش در میان مهاجران ابراز تردید کرد.

«آلن رودیه» مدیر تحقیقات بخش تروریسم و جنایت های سازمان یافته در مرکز تحقیقات اطلاعاتی فرانسه گفت: «جنبش تروریستی هنگامی که از فعالانی تشکیل می شود، هرگز این خطر را به جان نمی خرد که نیروهای خود را به وسیله قایق هایی که ممکن است غرق شود، به مقصدی نامشخص بفرستد. آنها امکاناتی دارند که بر اساس آن می توانند هزینه پروازهای فرست کلاس را بپردازند و با دور زدن مناطق مختلف به کشورهای هدف برسند.»

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.