jamee

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از پایان سرشماری پاییزه حیات وحش درمنطقه شکار ممنوع کوه سفید خبرداد و افزود: در این برنامه سرشماری، شاهد رشد ۲۵ درصدی در جمعیت پستانداران علفخوار منطقه بوده‌ایم.
جی پلاس، عباس میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه زمانبندی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان هفته گذشته نسبت به سرشماری پستانداران وحشی از جمله گونه‌های قوچ و میش و کل و بز با حضور کارشناسان، محیط‌بانان، جوامع محلی و طبیعت دوستان و با تشکیل هفت اکیپ سه نفره در مسیرهای مشخص به روش مشاهده مستقیم اقدام شد.
وی اظهار کرد: در این سرشماری تعداد ۸۳۰ رأس از نوع قوچ و میش وحشی و ۱۹۷ رأس از نوع کل و بز وحشی شمارش و همچنین در جریان انجام سرشماری سایر حیات وحش از جمله کبک، تیهو، انواع پرندگان شکاری، روباه و شغال نیز مشاهده شد. میرزاکریمی با اشاره به اینکه در این برنامه سرشماری از رد پای گونه بسیار ارزشمند پلنگ نیز تصویر برداری شد، ادامه دارد: این نشانه حضور و زیست این گونه ارزشمند در این منطقه است و امیدواریم بتوانیم از خود گونه نیز تصویری به ثبت برسانیم. بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، وی افزود: با توجه به آمار بدست آمده در این برنامه سرشماری خوشبختانه شاهد رشد ۲۵ درصدی در جمعیت پستانداران علفخوار منطقه بوده ایم. منبع: ایسنا
کدخبر: 369918
ارسال نظر

موضوعات داغ