jamee

عضو کمیسیون انرژی مجلس٬ با انتقاد از رشد روز‌افزون تعرض به فضای سبز شهری در پایتخت و تغییر کاربری آن٬ گفت:‌ شهرداری در صیانت از فضای سبز شهری و جلوگیری از قطع درختان تهران نمره قبولی نخواهد گرفت. به گزارش جی پلاس، جلیل‌ جعفری‌بنه‌خلخال با انتقاد از عملکرد شهرداری در حفظ و صیانت از فضای سبز شهری٬ گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر روند قطع درختان و ساخت آپارتمان در کلانشهر تهران اوج گرفته که این به طور حتم در آینده‌ای نه چندان دور تبعات بی‌شماری به همراه خواهد داشت. همکاری برخی مسئولان در تغییر کاربری فضای سبز نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه شهرداری باید حافظ درختان باشد٬ افزود: متاسفانه زیاد شدن طمع و زیاد‌خواهی منجر به قطع درختان و حتی همکاری برخی مسئولان در تغییر کاربری فضای سبز شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه نباید اجازه قطع هیچ نوع درختی در کلانشهرها با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی و کاهش میزان بارش‌ها داده شود٬ تصریح کرد: شهرداری به عنوان متولی این حوزه باید در صورت قطع هر نوع درختی به نهال‌کاری پرداخته تا به این ترتیب از تهدید شرایط زیست محیطی کشور جلوگیری کند. وی با انتقاد از قطع بیش از صد اصله درخت در شهر تهران و اطراف آن به علت ساخت آپارتمان و ویلا٬ گفت: متاسفانه با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب نیز تاکید ویژه‌ای بر حفظ منابع طبیعی دارند اما هر روزه شاهد قطع درختان و ساخت و سازهای بی شمار هستیم. این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه قطع درختان یک پارک یا فضای سبز به هر دلیلی قابل توجیه نیست٬ افزود: مسئولان باید پاسخگوی چرایی ساخت و ساز در پارک مادر٬ بوستان ولایت و سایر فضاهای سبز شهری باشند. وی ادامه داد: عملکرد شهرداری تهران در صیانت از فضای سبز شهری به هیچ وجه قابل قبول نبوده و باید مسئولان این حوزه جدیت بیشتری برای حفظ منابع طبیعی و همچنین گسترش آن به خرج دهند. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی٬ گفت: انتظار ما از شهرداری توسعه فضای سبز و همچنین ممانعت از قطع حتی یک اصله درخت برای کمک به بهبود وضعیت هوای پایتخت است. جلیل‌ جعفری‌بنه‌خلخال با انتقاد از عملکرد شهرداری در حفظ و صیانت از فضای سبز شهری٬ گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر روند قطع درختان و ساخت آپارتمان در کلانشهر تهران اوج گرفته که این به طور حتم در آینده‌ای نه چندان دور تبعات بی‌شماری به همراه خواهد داشت.

همکاری برخی مسئولان در تغییر کاربری فضای سبز

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه شهرداری باید حافظ درختان باشد٬ افزود: متاسفانه زیاد شدن طمع و زیاد‌خواهی منجر به قطع درختان و حتی همکاری برخی مسئولان در تغییر کاربری فضای سبز شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه نباید اجازه قطع هیچ نوع درختی در کلانشهرها با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی و کاهش میزان بارش‌ها داده شود٬ تصریح کرد: شهرداری به عنوان متولی این حوزه باید در صورت قطع هر نوع درختی به نهال‌کاری پرداخته تا به این ترتیب از تهدید شرایط زیست محیطی کشور جلوگیری کند.

وی ادامه داد: عملکرد شهرداری تهران در صیانت از فضای سبز شهری به هیچ وجه قابل قبول نبوده و باید مسئولان این حوزه جدیت بیشتری برای حفظ منابع طبیعی و همچنین گسترش آن به خرج دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی٬ گفت: انتظار ما از شهرداری توسعه فضای سبز و همچنین ممانعت از قطع حتی یک اصله درخت برای کمک به بهبود وضعیت هوای پایتخت است.

منبع: خانه ملت

کدخبر: 336434
ارسال نظر

موضوعات داغ