امام خمینی روز 28 دی امام خمینی در نامه های جداگانه به سه شخصیت انقلابی،نکات مختلفی را برای اداره کشور گوشزد می کند. یکی از این نامه ها خطاب به دکتر جلیل ضرابی است که در پی تلاش های خیانت آمیز اردشیر زاهدى، آخرین سفیر شاه در امریکا نوشته می شود. در این نامه امام سرپرستی اداره امور سفارتخانه ها و کنسولگری ها را به او می سپارد.

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ایران 57 ،ایران التهاب و ایران انقلاب است. انقلاب را اعتصاب ها و اعتراض های فراگیر سی میلیون ایرانی مدیریت می کند. در این میان، رهبر انقلاب نگران است ،نگران آسیب تاریخی این انقلابی گری ها به ملت، کشور و تاریخ. امام خمینی، امام هفتاد ساله ایرانیان، انقلاب اسلامی را از دهکده ای در گوشه پاریس با بیانیه ها، مصاحبه ها و نامه نگاری های مداوم هدایت می کند. روز 28 دی امام خمینی در نامه های جداگانه به سه شخصیت انقلابی،نکات مختلفی را برای اداره کشور گوشزد می کند. یکی از این نامه ها خطاب به دکتر جلیل ضرابی است که در پی تلاش های خیانت آمیز اردشیر زاهدى، آخرین سفیر شاه در امریکا نوشته می شود. در این نامه امام سرپرستی اداره امور سفارتخانه ها و کنسولگری ها را به او می سپارد.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

جناب آقاى دکتر جلیل ضرابى.

به طورى که مسبوق هستید، سفیر فاسد غیرقانونى طرفدار محمدرضا پهلوىِ خیانتکار، که متصدى غاصبانه سفارت ایران در امریکاست، حاضر نشده است حتى بعد از خلع شاه از سلطنت و فرار وى از ایران، دست از تلاشهاى مذبوحانه خود بردارد؛ و کارمندان محترم سفارت ایران در واشنگتن و کنسولگریهاى ایران در مراکز مختلف امریکا حَسَب وظیفه قانونى و ملى خود وى را نپذیرفته‏اند. لهذا بدین وسیله به جنابعالى و آقایان دکتر طباطبایى، رضا صدر، احمد عزیزى، شهریار روحانى مأموریت داده مى‏شود تا با همکارى کارمندان سالم و علاقه مند به حیثیت و شرافت اسلامى و ملى، بر امور سفارتخانه و کنسولگریها سرپرستى نموده در حفظ اسناد و مدارکى که به ملت ایران تعلق دارند به هر ترتیب که مقتضى مى‏دانید عمل بفرمایید. البته کارمندان محترم با جنابعالى و هیأت تحت نظر شما همکارى خواهند نمود .

- روح اللَّه الموسوى الخمینى.

منبع: صحیفه امام، ج‏5، ص: 496

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.