پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

امام خمینی(س) در پیامی به مناسبت شهادت شهید قاضی طباطبایی؛

امام خمینی(س) در پیامی به مناسبت شهادت شهید قاضی طباطبایی گفت: ملت هاى مسلمان باید از فداکارى مجاهدین ما در راه استقلال و آزادى و اهداف مقدسۀ اسلام بزرگ الگو بگیرند؛ و با پیوستن به هم سد استعمار و استثمار را بشکنند، و به پیش به سوى آزادگى و زندگى انسانى بروند.

شهید سید محمدعلی قاضی طباطبایی، نماینده امام خمینی(س) در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، سال 58 به دست گروهک فرقان به شهادت رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، به همین مناسبت امام خمینی(س) در تاریخ 10 آبان 1358 پیامی صادر فرمودند که به شرح زیر است:

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم
اناللّه‏ و اناالیه راجعون
با کمال تأسف ضایعۀ ناگوار شهادت عالِم مجاهد، حجت الاسلام والمسلمین، آقاى حاج سید محمد على قاضى طباطبایى ـ رحمة‏اللّه‏ علیه ـ را به عموم مسلمانان متعهد و علماى اعلام مجاهد و مردم غیور مجاهد آذربایجان و خصوص بازماندگان این شهید سعید تسلیت عرض، و از خداوند متعال صبر انقلابى براى مجاهدین راه حق و اسلام خواستارم.
ملت عزیز برومند ایران و آذربایجانیان غیرتمند عزیز باید در این مصیبت هاى بزرگ، که نشانۀ شکست حتمى دشمنان اسلام و کشور و عجز و ناتوانى و خودباختگى آنان است، هرچه بیشتر مصمم، و در راه هدف اعلاى اسلام و قرآن مجید بر مجاهدات خود افزوده و از پاى ننشینید، تا احقاق حق مستضعفین را از جباران زمان بنمایند.
عزیزان من، در انقلابى که ابرقدرت ها را به عقب رانده و راه چپاولگرى آنان را از کشور بزرگ بسته است این ضایعات و ضایعات بالاتر، اجتناب‏ناپذیر است. ما باید از کنار این وقایع با تصمیم و عزم و خونسردى بگذریم؛ و به راه خود ـ که راه جهاد فى سبیل اللّه‏ است ـ ادامه دهیم.
شهادت در راه خداوند زندگى افتخارآمیز ابدى و چراغ هدایت براى ملت هاست. ملت هاى مسلمان باید از فداکارى مجاهدین ما در راه استقلال و آزادى و اهداف مقدسۀ اسلام بزرگ الگو بگیرند؛ و با پیوستن به هم سد استعمار و استثمار را بشکنند، و به پیش به سوى آزادگى و زندگى انسانى بروند. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و رحمت و مغفرت براى شهداى راه حق و شهیدِ سعید طباطبایى خواستارم.

11 ذى الحجة الحرام 99
آبان 58
روح‏اللّه‏ الموسوى الخمینى


صحیفه امام؛ ج 10، ص 420-421
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.