life

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به درگذشت قهرمان اسطوره‌ای ورزش دنیا خواستار نام گذاری معبری به نام وی شد. جی پلاس، اقبال شاکری در دویست و شصت و چهارمین جلسه شورا گفت: دیروز واقعه دردناکی اتفاق افتاد و آن درگذشت قهرمان اسطوره‌ای جهان محمدعلی کلی که نماد ایستادگی در مقابل تبعیض نژادی و مقابله با سیاستهای امپریالیستی آمریکا در جنگ با ویتنام بود. شاکری ادامه داد: من پیشنهاد می‌کنم معبری در شهر تهران به نام این ورزشکار بزرگ که محبوب ایرانیان نیز هست، نامگذاری شود. شاکری در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش ارائه شده در جلسه قبل شورا توسط رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور اشاره کرد و گفت: در رابطه با موضوعات مطرح شده سه کار ویژه باید انجام شود. رییس کمیته عمران افزود: تهیه نقشه پهنه‌های گسلی، استقرار سامانه‌های هشدار سریع سیل و زلزله و ساماندهی رود دره‌ها و آب‌های سطحی سه اقدامی است که باید در شهر تهران انجام شود. بنابراعلام اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، شاکری در ادامه یادآور شد: ساماندهی اقدامات عمرانی در این حوزه و پاسخگویی یکی از مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد و از این رو پیشنهاد می شود در این راستا باید شرکت خاکریز آب از یک شرکت پیمانکاری به یک شرکت سیاست گذار تغییر یابد تا بهبود مدیریت و پاسخگویی مناسبت‌تر را شاهد باشیم. اقبال شاکری همچنین به نقش پر اهمیت شهرداری در موضوع تفاهم نامه شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی کشور اشاره کرد و افزود: شورا نقش مهمی در به بار نشستن مفاد این تفاهم نامه دارد و باید با برگزاری جلسه‌ای دیگر این موضوع محقق شود.

شیطنت‌های آمریکا یک مانع جدی برای توسعه کشور

در ادامه احمد دنیا مالی دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام (ره) گفت : وقتی جمع بندی سخنان مقام معظم رهبری و نیز تقارن فرمایشات ایشان با فرمایشات امام را مشاهده می کنیم در می یابیم که به درستی موضوع شیطنت های امریکا مورد تاکید قرار گرفته است. وی افزود: امروز به رغم مذاکراتی که ما با آمریکایی‌ها داریم اما آنها همچنان به شیطنتهای خود ادامه می دهند و یک مانع جدی برای توسعه کشور به شمار می‌آیند. در ادامه این جلسه همچنین علی صابری عضو حقوقدان و روشن دل شورا نسبت به عدم تحقق مواد لایحه شهر دسترس پذیر گلایه کرد و گفت: با وجود اهمیت این موضوع همچنان به عنوان یک گره ناگشوده باقی مانده است.

برنامه‌های ماه رمضان با محوریت مساجد باشد

در ادامه این جلسه نیز مرتضی طلایی، نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: یکی از ایراداتی که در برنامه‌های مناسبتی ماه رمضان به مجموعه شهرداری وارد بود عدم محوریت قرار دادن مساجد بود. وی ادامه داد: کم رنگ شدن مساجد و سوق دادن مردم به بوستانها آن هم در ماه رمضان چندان پسنیدیده نیست. طلایی گفت: از اینرو توصیه می‌شود شهرداری تهران برنامه‌های ماه مبارک رمضان را با محوریت قرار دادن مساجد انجام دهد. منبع: ایسنا
کدخبر: 362551
ارسال نظر

موضوعات داغ