life

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران، گفت: خطوط عابر پیاده باید از لحاظ کیفی ارتقاء یابد تا خود به عاملی برای به خطر انداختن جان شهروندان تبدیل نشود.

به گزارش جی پلاس، احمد دنیامالی با بیان اینکه طرح خط سفید مقطعی نیست، اظهارداشت: در موضوع عبور از خطوط سفید به دنبال ارتقای فرهنگ ترافیکی بودیم بنابراین این طرح دائمی است تا زمانی که اصول اولیه فرهنگ ترافیک در جامعه رعایت شود.

وی با بیان اینکه برخی از خطوط راهنمایی و رانندگی از کیفیت پایینی برخوردارند، گفت: جنس خط کشی و سرد و گرم بودن آنها اهمیت دارد. همچنین باید جنس خطوط به گونه ای باشد که در زمان بارندگی اصطکاک لازم را داشته باشد که سبب سر خوردن خودروها بر روی خطوط نشود و ایمنی عابران پیاده را به خطر نیندازد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خطوط راهنمایی و رانندگی یکی از دلایل افزایش ایمنی شهروندان است، افزود: این عامل ایمنی نباید زمینه ساز افزایش تصادفات شود.

دنیامالی با بیان اینکه با ارتقای ۲۰ درصدی کیفیت خطوط عابرپیاده می توان عمر خط کشی ها را طولانی تر کرد، گفت: با ارتقای کیفیت رنگ از تکرار و دوباره کاری در ایجاد خطوط عابر پیاده و بزرگراهی پرهیز می شود و هزینه ها به شدت کاهش پیدا می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تنها یک پیمانکار مسئولیت ایجاد خطوط عابرپیاده و خطوط سفید خیابان ها را بر عهده دارد، اظهارداشت: تنها یک پیمانکار این خطوط را انجام نمی دهد و شرکت های متفاوتی در حال انجام این مسئولیت در شهر هستند به همین دلیل نیز در برخی از نقاط شهر کیفیت رنگ پایین تر از سایر خطوط است.

منبع: مهر

کدخبر: 352704
ارسال نظر

موضوعات داغ