life

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از مدیریت شهری خواست که برای ۵۵۰ مدرسه فرسوده چاره‌ای بیندیشند.

جی پلاس، اسماعیل دوستی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه با فرهادی، فرماندار تهران و معاون درمان دانشگاه شهید بهشتی در خصوص وضعیت مدارس و بهداشت و درمان مردم شهر دیدار و گفت‌وگو کردم، گفت: متاسفانه ۵۵۰ مدرسه فرسوده در تهران وجود دارد که با وضعیت بودجه موجود شاید ۱۰۰ سال طول بکشد تا این مدارس نوسازی شوند و باید از ظرفیت نمایندگان مجلس و شورا برای رایزنی به منظور نوسازی استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به کمبود پنج هزار تخت بیمارستانی، گفت: لازم است به صورت ویژه جبران این کمبودها مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین مهدی چمران، رییس شورای شهر با بیان اینکه به تازگی رییس آموزش و پرورش شهر تهران تغییر کرده و باید رایزنی‌ها با رییس جدید آغاز شود، افزود: مدارس تهران عمدتا قدیمی هستند و در مکان‌های باارزش همچون بر خیابان قرار دارند که باید نسبت به انتقال آنها اقدام کنیم اما تاکنون آموزش و پرورش پایتخت حتی یک درخواست نیز نداشته و تنها برای ساخت مغازه در حیاط یک مدرسه درخواست داشته است.

وی افزود: بیمارستان‌های فرسوده نیز دارای مشکلات و پیچیدگی‌های خاص خود است به گونه‌ای که در ابتدا باید بیمارستان نو ساخته شده و بعد بیمارستان جابجا شود و بیمارستان به پارک تبدیل شود که در حال حاضر در میدان راه آهن یک بیمارستان این اقدام را آغاز کرده است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 366464
ارسال نظر

موضوعات داغ