life

وزیر آموزش و پرورش درباره توزیع پیک نوروزی دانش آموزان گفت: امسال پیک نوروزی به صورت متمرکز توزیع نخواهد شد و سیاست ما عدم تمرکز است و امر تکالیف نوروزی به معلمان و مدارس واگذار می شود.

به گزارش جی پلاس، علی اصغر فانی در حاشیه نشست ستاد ملی آموزش برای توسعه پایدار درباره علت تاخیر در پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت : پنج شنبه گذسته جلسه ای در این خصوص داشتیم و پیگیر پرداخت مطالبات فرهنگیان هستیم و امیدواریم بزودی این مشکل حل شود.

پیک نوروزی متمرکز نداریم

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون پیک نوروزی دانش آموزان گفت: امسال پیک نوروزی به صورت متمرکز توزیع نخواهد شد و سیاست ما عدم تمرکز است و امر تکالیف نوروزی به معلمان و مدارس واگذار می شود، ممکن است یک معلم ابتدایی برای دانش آموزانش تکلیف تعیین کند و یا در مدرسه معلمان با همکاری یکدیگر پیک نوروزی را آماده کنند. وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:‌ به موضوع پیک نوروزی به عنوان حرکت متمرکز ورود نمی کنیم.

جمع‌بندی مشکلات بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان سال

فانی درباره تقویت بیمه طلایی فرهنگیان و در واکنش به اینکه خدمات بیمه طلایی در برخی موارد دچار ضعف است گفت: در حال ارزیابی برای رفع مشکلات هستیم و تا پایان سال ۹۳ به جمع بندی می رسیم. امیدواریم سال آینده خدمات بیمه طلایی با کیفیت بهتری ارایه شود وزیر آموزش و پرورش همچنین در واکنش به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام به واگذاری خودروهای لیزینگی با قیمت بالا نموده که یکی از شرایط آن حقوق بالای دومیلیون تومان است و به نظر میرسد از توان فرهنگیان که میانگین حقوق آنها یک میلیون است، خارج است، اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان تسهیلاتی دارد که از جمله آنها پرداخت لیزینگی خودرو است. صندوق ذخیره موسسه ای متعلق به فرهنگیان است و برنامه هایش را با توجه به مصوبات هیات مدیره اعلام می‌کند. به هرصورت حایزان شرایط می‌توانند اقدام کنند. باید ببینیم در نهایت چه کسانی داوطلب می شوند.

سال آینده بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی را زودتر ابلاغ می کنیم

وی همچنین ضمن اعلام اینکه سال آینده بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی را زودتر ابلاغ می کنیم اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی از جمله سیاست های آموزش و پرورش است و در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. امسال از نظر ساماندهی عملکرد موفقی داشتیم و علی رغم بازنشسته شدن ۲۵هزار فرهنگی و اضافه شدن ۲۰۰ هزارنفر به جمعیت دانش آموزی توانستیم بدون تزریق نیروی انسانی کلاس های درس را سامان بدهیم. وی درباره تسهیلات نوروزی فرهنگیان نیز گفت: همانند سالهای قبل واحدهای آموزشی که آماده بوده و امکانات داشته باشند، فعال می شوند. مدارس و خانه های معلم و... در حال آماده سازی هستند و امیدواریم خدمات خوبی به فرهنگیان در ایام نوردز ارایه کنیم. فانی در پایان درباره علت عدم اعمال فوق العاده شغل معلمان ابتدایی تا کنون اظهار کرد: ما برای سال ۹۴ برنامه ریزی کردیم و به مجرد آنکه به نتیجه نهایی برسیم آن را اعلام می کنیم. منبع: ایسنا
کدخبر: 337809
ارسال نظر

موضوعات داغ