معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام این‌که در زمان تحریم بیش از 200 میلیارد ارزی در کشور رفت و آمد داشته است گفت: حتی اثر روانی ناشی از تحریم بزرگتر از خود تحریم است.
به گزارش جماران به نقل از مهر، مینو کیانی‌راد در بیست و چهارمین همایش بانکداری اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های نظام مالی و پولی حریان مالی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بر روی بیمه‌، نفت و جریان درآمد ارزی تاثیر می‌گذارد گفت: با تحریم‌ها جریان های مختلف تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

معاون ارزی بانک مرکزی اظهار داشت: اقداماتی را برای خنثی کردن تاثیر تحریم‌ها انجام دادیم ولی کافی نیست تا کشور از صدمات نجات یابد در سال‌های 90 و 91 بانک مرکزی تحریم شد و بعدها صدور نفت نیز محدود و دچار تحریم شد. در سال 92 زمزمه محدود کردن مناسبات در منطقه نیز وجود دارد.

کیانی راد ادامه داد: در بانک مرکزی تلاش کردیم تا مسیر بی اثر کردن تحریم‌ها را پیدا کنیم و در زمان تحریم بانک مرکزی بیش از 200 میلیارد دلار منابع ارزی از کشور رفت و آمد داشت.

وی با بیان اینکه هر تحریمی که صورت گرفت ما یک راه جدیدی را برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کردیم‌. مهم این است که ویژگی های تحریم را بدانیم و نقاط قوت و ضعف را بشناسیم.

معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه هر جا ثروتی نهفته است تحریم وجود دارد اظهار داشت: آنچه برای تحریم‌ها کم گذاشتیم پیگیری‌های حقوقی است.

این مقام مسئول در بانک مرکزی ایجاد فضای کسب و کار سالم و امنیت صادرات و واردات را مستلزم ثبات سیاسی و اقتصادی دانست و گفت: اثر روانی تحریم‌ها بزرگ‌تر ازخود تحریم است.

کیانی راد اضافه کرد: در مقطعی حتی خشکبار ایران را نیز تحریم کردند و از این طریق می‌خواستند به منابع داخلی کشور فشار وارد کنند و تاثیر روانی تحریم ها را بالا ببرند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.