در واقع، روحانی باید در سال جاری ، علاوه بر آن که عیدی کارکنان دولت برای نوروز 93 را بپردازد، باید قسط اول عیدی پرداخت شده توسط احمدی نژاد را نیز بدهد و این روند تا سه سال ادامه خواهد داشت!

به گزارش جماران به نقل از پول نیوز، دولت دکتر حسن روحانی ، میراث دار مصائبی است که در 8 سال گذشته بر اقتصاد کشور گذشته است و امسال که اولین سال دولت یازدهم است‌، اولین سر رسید وامی فرا می‌رسد که دولت احمدی نژاد از حساب ذخیره ارزی گرفته است.

کارمندان دولت که اواخر سال گذشته‌، عیدی سال نو را گرفتند‌، نمی‌دانستند که آنچه می‌گیرند‌، بخشی از وامی است که دولت بعدی باید تا سه سال آینده آن را بازپرداخت کند!

قضیه از این قرار است که دولت دهم برای دادن عیدانه‌، مبلغ 6 هزار میلیارد تومان ازحساب ذخیره ارزی برداشت کرد و متعهد شد آن را در سه سال بازگرداند.

از این رو‌، امسال‌، دولت روحانی باید 2 هزار میلیارد تومان به حساب ذخیره ارزی بازگرداند! و این در حالی است که به دلیل فقدان منابع مالی‌، دولت جدید به شدت با مشکل مواجه است.

در واقع‌، روحانی باید در سال جاری‌، علاوه بر آن که عیدی کارکنان دولت برای نوروز 93 را بپردازد، باید قسط اول عیدی پرداخت شده توسط احمدی‌نژاد را نیز بدهد و این روند تا سه سال ادامه خواهد داشت!

این‌، البته تنها یکی از مشکلاتی است که دولت جدید از دولت قبلی به ارث برده است‌، دولتی که مخصوصاً این اواخر‌، از آینده هزینه کرد بی آن که در این اندیشه باشد که بعدی‌ها‌، با این همه مشکل چه خواهد کرد.

روحانی و دولتش‌، باید سال ها بکوشند تا اوضاع را به شرایط ماقبل احمدی نژاد برسانند و بعد از آن‌، تازه باید به فکر پیشرفت بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.