به گزارش جماران، ابراهیم درستی رییس اتحادیه لوازم صوت و تصویر و موبایل است و از سمت و سوی روند بازار فناودی می‌گوید که تغییرات بازار به سمت کاهش قیمت‌ها و نزولی پیش خواهد رفت. این در حالی است که در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت دلار بودیم. البته این موضوع (کاهش قیمت) بیشتر در عرضه عمده فروش‌ها مشاهده می‌شود و افرادی که محصولاتشان را به صورت خرد یا تک عرضه می‌کنند چندان تفاوت قیمتی با مدتی قبل ندارد.

احتکار، ممنوع

اما درستی نظری دیگر در خصوص این بازار دارد و معتقد است که زمانی که قیمت ارز در ثبات قرار داشت روزهای خوش بازار بود و اکنون هم این ثباتی قیمت در بازار نمایان است و قیمت محصولات از قیمت ارز تبعیت کرده و کاهش یافته است.وی با اشاره به کاهش قیمت ارز به وارد کنندگان و عرضه کنندگان توصیه کرد که کالاهای خود را نگه نداشته و آنها را هرچه زودتر در بازار پخش کنند، زیرا روند بازار به صورتی است که دوباره شاهد افزایش قیمت باشیم.

ارز ارزان شد، گران نفروشید

رییس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه بیان کرد: توزیع کنندگان و عرضه کنندگان با کاهش قیمت محصولات با عناوین مختلف مقابله نکنند. همان گونه که در زمان افزایش نرخ دلار قیمت محصولات خود را افزایش می‌دهیم حالا که قیمت ارز کاهشی است قیمت کالاهای خود را نیز باید کاهش دهیم. در هفته‌های گذشته شاهد نوسان قیمت دلار بودیم و دنبال آن قیمت بسیاری از کالاها تغییر کرد. به قول برخی از بازاریان «خوب است که این نوسان قیمت روی قیمت بنزین تاثیر ندارد که هر روز یک قیمت داشته باشد و گرنه...» از سوی دیگر قوانین دست و پا گیر سازمان امور مالیاتی باعث شده تا بازار ثبات خود را نتواند حفظ کند. درستی در این خصوص معتقد است که اصناف به توافق دوجانبه پایبند است و سازمان امور مالیاتی با بیش از ۲۰ سال توافق با اصناف ادعا می‌کند این توافقات در چند سال گذشته اشتباهی بیش نبوده است. سازمان امور مالیاتی با تصمیم‌گیری‌های شخصی پایان دولت دهم را تلخ نکند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.