نماینده ولی فقیه در استان فارس با انتقاد از عملکرد مسئولان در تحقق تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: در این زمینه برنامه کاربردی از سوی مسؤولان ارائه نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از رسا، آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس با توجه به نزدیک شدن به پایان سال 91، در ارزیابی عملکرد مسؤولان و دستگاه های مختلف برای تحقق شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار داشت: متاسفانه برنامه خاصی که به صورت عینی و روشن این مسأله را دنبال کند از سوی مسؤولان مشاهده نشده است.
وی با اشاره به مطرح شدن جزییات راهبردهای اجرایی طرح تولید ملی با حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: تأکید مجدد ایشان و ارائه این جزئیات به سران سه قوه حاکی از آن است که مسؤولان به گونه ای شایسته چنین اقداماتی را ساماندهی نکرده اند.
امام جمعه شیراز غفلت مسؤولان و تشدید تحریم ها را دلایل مهم نابسامانی در این بخش دانست و تصریح کرد: این عوامل دست به دست هم داد تا آنچه که انتظار می رفت در این زمینه انجام شود از سوی مسؤولان محقق نشود.
درک صحیح مردم از اهمیت تولید ملی و اقدامات آنها قابل تقدیر است
آیت الله ایمانی با بیان این که مردم درک صحیحی نسبت به اهمیت این موضوع پیدا کرده اند، گفت: بدنه جامعه دریافته اند که سمت و سوی هجمه دشمنان در شرایط کنونی عرصه اقتصادی است، به همین دلیل به این واقعیت رسیدند که خودشان باید برای پیاده کردن این فرمایش ضروری و حیاتی رهبر معظم انقلاب اقدام کنند.
وی با اشاره به برنامه هایی که در حوزه کارهای فردی دنبال شده است، ابراز داشت: مردم خودشان سعی دارند با فضا سازی مناسب زمینه تحقق تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را فراهم کنند اما با واردات بی رویه دولت و بخش خصوصی عملا زمینه اجرایی شدن این توصیه مهم رهبر معظم انقلاب فراهم نشده است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس طرح این موضوع در مجامع عمومی، تریبون ها و منابر را ضروری خواند و گفت: تا کنون برای تبیین و ترویج حمایت از کار و سرمایه ایرانی کارهای فراوانی شده است اما اکتفا کردن به این مرحله کار را پیش نمی برد.
آیت الله ایمانی اقدامات صداوسیما برای ممنوعیت تبلیغات کالای خارجی و راه اندازی شبکه بازار را قابل تقدیر خواند و افزود: معضلات و مشکلات اصلی بر سر اجرایی شدن این طرح، وجود انبوه کالاهای خارجی در بازار های سراسر کشور است.
وی در انتقاد به عملکرد شیوه اجرایی مسؤولان در مسائل اقتصادی، گفت: ما در عرصه محصولات باغی کشاورزی نیازی به خارج نداریم اما درست در زمان برداشت این محصولات شاهد واردات بی رویه محصولات باغی از کشورهای خارجی هستیم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.