تصمیم گیریهای اقتصادی باید از نوعی باشند که وقتی اجرا شدند پیامدهای آن، نفی فقر باشد. اینطور می شود گفت به اندیشه های ایشان توجه شده است. نوع برنامه ریزی اقتصادی نه تنها نباید باید تورم زا باشد، بلکه باید اشتغال زا باشد.

دکتر سبحانی، اقتصاددان و استاد دانشگاه، نجات مردم را دغدغه اصلی رهبر کبیر انقلاب اسلامی دانست.
دکتر حسن سبحانی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جماران در توصیف شخصیت حضرت امام (ره) گفت: دغدغه اصلی ایشان که نجات مردم بود از طریق الگویی که نشان دادند و در قانون اساسی متبلور است، قابل حل است.
این استاد دانشگاه بر توجه به اهداف مورد نظر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد و افزود: تصمیم گیریهای اقتصادی باید از نوعی باشند که وقتی اجرا شدند پیامدهای آن، نفی فقر باشد. اینطور می شود گفت به اندیشه های ایشان توجه شده است. نوع برنامه ریزی اقتصادی نه تنها نباید باید تورم زا باشد، بلکه باید اشتغال زا باشد. الگویی باید طراحی شود که سمت و سویش آرمان ها و اندیشه های حضرت امام(ره) باشد. تاکید می کنم که خیلی نیاز نیست به اسم ایشان باشد، مهم این است که جوهره نظر ایشان را ضمنی دنبال کنیم.
وی اندیشه های حضرت امام(ره) را کیمیایی دانست که در هر قرن یک بارظهور پیدا می کند و گفت: اما متاسفانه آنچنان که باید به این اندیشه توجه نشده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.