مشاور ارشد رئیس جمهور از شکایت شورای هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از حمید بقایی معاون اجرایی رییس دولت دهم به دلیل برخی ساخت و سازها در مناطق آزاد و خودروهایی که گرفته اند و هنوز پس نداده اند، خبر داد.

اکبر ترکان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در خصوص شکایت مناطق آزاد از بقایی، اظهار کرد: یک بحث هایی در ارتباط با این شکایت در زمینه قضایی داشتیم که اقداماتش در حال طی شدن است از جمله در مورد ساخت و ساز ساختمان ها و خودروهایی که گرفته اند، ولی تا کنون پس نداده اند.

وی افزود: درباره مواردی که از آنها یاد شد از بقایی شکایت کرده ایم که این موضوع در قوه قضاییه در حال رسیدگی است. امیداریم هر چه سریع تر به نتیجه مطلوب در این موضوع برسیم.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: مگر کسی حق دارد از حقوق دولت اغماض کند. کسی نمی تواند بگوید من از حق دولت گذشتم. برای همین ما در خصوص مسائلی که از آنها یاد شد شکایت کرده ایم و منتظر اعلام نظر قوه قضائیه در خصوص این پرونده هستیم.

به گزارش جماران؛ نوزدهم خرداد ماه، سخنگوی قوه قضاییه بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی و رییس سابق مناطق آزاد دولت قبل را خبر داد که تا به امروز دلیل این باز داشت مشخص نشده است. در همین باره جوانفکر مشاور رسانه ای احمدی نژاد علت بازداشت بقایی را شکایت نهاد و مسئله صندوق شهیدان رجایی و باهنر اعلام کرد.

حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم که هم اکنون در بازداشت به سر می برد، چندین سال در دولت های نهم و دهم مسئولیت دبیری شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را بر عهده داشت که به گفته مسئولان این مرکز در دولت یازدهم از جمله اکبر ترکان، تخلفاتی در دوره مدیریت بقایی در مناطق آزاد صورت گرفته است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.