نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: داعش جریانی انحرافی مانند بیماری بر پیکر کشورهای اسلامی است. کشورهای اسلامی باید با کنار گذاشتن تعصبات مذهبی و اختلاف بین شیعه و سنی به مبارزه با داعش بپردازند و در مقابل آن ایستادگی کنند و فریب شعار و ظواهر این گروه تکفیری را نخورند.

دکتر علی مطهری در راه پیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران در مورد تأثیر وحدت و همدلی مسلمین در مبارزه با پدیده هایی مثل داعش اظهار کرد: مبارزه با داعش هم وحدت و همدلی و هم بینش درست می خواهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی داعش را همان خوارج صدر اسلام دانست و گفت: دوباره این بیماری بر پیکر دنیای اسلام وارد شده است و مردم باید ضرورت مبارزه با این تفکر را درک کنند و باید در این زمینه آگاهی بخشی شود. نقش علمای شیعه و سنی در این آگاهی بخشی خیلی می تواند مؤثر باشد. این علما باید در درجه اول اختلاف بین خودشان را کنار بگذارند؛ بعد از آن خطر داعش را احساس کنند و پشت پرده آن را که صهیونیست ها هستند را ببینند تا بتوانند این بیماری را از دنیای اسلام بیرون ببرند.

وی افول امروز رژیم صهیونیستی را مرهون مقاومتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمده دانست و در مورد ضربه ای که همکاری برخی حکام منطقه با اسرائیل بر مبارزه با اسرائیل می زند، تأکید کرد: همکاری آنها از سال های قبل وجود داشته، ولی کم کم دارد آشکار می شود. امروز همکاری عربستان و رژیم صهیونیستی تقریبا آشکار شده است؛ یعنی از پشت پرده به روی پرده آمده است. این نقطه امیدی برای شکست راحت تر رژیم اشغالگر قدس است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.