وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به برخورد دوگانه آمریکا درباره موضوع داعش، گفت: داعش به عنوان یک جریان تکفیری همه ملت‌های جهان را تهدید کرده‌است و همه مردم دنیا باید در موضع مبارزه با داعش بایستند.

سردار حسین دهقان در حاشیه روز راهپیمایی روز جهانی قدس و در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، درباره رصد و نظارت نیروهای مسلح کشورمان بر تحرکات منطقه ای بویژه بر اقدامات داعش، اظهار کرد: ما داعش را تهدیدی برای تمام دنیا می‌دانیم؛ چون اگر قرار باشد ترور، افراطی گری و خشونت به عنوان روشی برای مبارزه مد نظر قرار گیرد، دیگر مرزی برای خود نمی‌شناسد و امنیت جهانی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

وی افزود: داعش به عنوان یک جریان تکفیری همه ملت‌های جهان را تهدید کرده‌است و همه مردم دنیا باید در موضع مبارزه با داعش بایستند. درست است که داعش امروز کشورهای اسلامی را در برنامه تهدیدهای خود قرار داده است، اما می‌دانیم که پیش از این دامنه القاعده و گروه‌های تروریستی به کشورهای اروپایی رسیده بود و تهدید داعش به کشورهای اروپایی هم خواهد رسید.

وزیر دفاع ضمن اشاره به این مسئله که همه کشورها باید با عزم جدی برای مبارزه با داعش فعالیت کنند، تصریح کرد: بهتر است آمریکا جدیت بیشتری در مبارزه با داعش به خرج دهد. متأسفانه برخی کشورهای غربی و در راس آن آمریکایی ها به همراه رژیم صهیونیستی برای از بین بردن امنیت منطقه توطئه کرده‌اند و دوگانه عمل می‌کنند، در حالی که نباید از یک سو داعش را متهم کنند و از سوی دیگر به تسلیح و آموزش نیروهای آنها بپردازند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.