پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

واکنش چهره های سیاسی به عدم انعکاس مراسم احیاء حرم امام:

مراسم شبهای قدر جایگاه فاخری در افکار عمومی مردم دارد که این اتفاق را باید یکی از موهبتهای نظام اسلامی قلمداد کنیم. دقیقا به همین دلیل، شبهای قدر همه ساله در حرم بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی هم برگزار می شود و مردم حتی از شهرهای مختلف هم ترجیحشان این است تا در جوار مرقد امام خمینی احیا بگیرند. اتفاق عجیب شبهای قدر امسال این بود که صدا و سیما برخلاف سالهایش پیش، از پوشش تلویزیونی مراسم قدر حرم ممانعت کرد تا مردمی که به هر دلیل امکان حضور نداشتند، از آنچه در شبپِ قدرِ حرم امام اتفاق افتاد، بی اطلاع باشند تا این سئوال در ذهن ها مطرح شود که چنین تصمیمی چه علتی می تواند داشته باشد و چرا باید نسبت به مکانی کهارزشش برای همه آشکار است، چنین بی توجهی ای صورت گرفته است.
به گزارش جماران، پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (س) در همین خصوص به سراغ تنی چند از چهره های سیاسی رفته تا از واکنش آنها نسبت به رویکرد صدا و سیما در خصوص شبهای قدر حرم مطهر امام خمینی آگاه شود.
آیت الله هاشم زاده هریسی با ابراز تعجب از این مساله گفت: حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی جایگاهی شایسته در افکار عمومی دارد و دقیقا به همین دلیل مشخص، هر گونه برنامه ای که در این مکان مقدس انجام می شود باید به سمع و نظر مردم برسد تا آنها بدانند که چه اتفاق هایی در این مکان ارزشمند می افتد. مخصوصا اگر بحث احیاء و برگزای مراسم شب قدر باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین ادامه داد: شب های قدر در کشور ما شبهایی بسیار گرامی است و باید به صدا از سیمایی ها توضیح خواست که چرا نسبت به چنین مساله مهمی بی اعتنایی از خود نشان داده اند، مردم به برگزاری چنین مراسم هایی در حرم مطهر امام خمینی عادت دارند و عدم پوشش آن از رسانه ای که وظیفه ملی ای را به دوش می کشد، غیرقابل توجیه است.
سید رضا اکرمی رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری هم نسبت به این مساله اعتراض دارد.

او به پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی گفته است: برخی مسایلی که در کشور ما مشاهده می شود، هیچ ادله منطقی ندارد. اینکه صدا و سیمایی ها به خود اجازه می دهند تا مردم را تماشای مراسم قدری که در حرم امام خمینی برگزار می شود، محروم کنند نشانگر این است که عده ای گمان می کنند هر کاری که بخواهند، می توانند انجام بدهند. این در شرایطی است که منطق و اعتدال اصلی اصولی در کشور ما به شمار می رود و آنهایی که خلاف جریان آب شنا می کنند، بدانند که با این کارها نه تنها ره به جایی نمی برند، بلکه خودشان را زیر سئوال قرار می دهند.
اکرمی در پایان سخنانش اظهار داشت: حرم امام به قدری اجر و منزلت دارد که این نوع رفتارها ذره ای به وجهه اش اثر نگذارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی عدم پوشش مراسم قدر در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی را خطایی بزرگ عنوان کرده و می گوید: این اتفاق، اتفاقی است که با هیچ متر و معیاری نمی تواند توجیه شود و دقیقا به همین دلیل مسئولان سازمان صدا و سیما درباره چرایی چنین تصمیمی به اذهان عمومی پاسخ بدهند. هیچ کس حق ندارد این مساله را نادیده بگیرد که حرمی که در بهشت زهرای تهران واقع شده، یکی از محورهای مهم نظام اسلامی است و به همین دلیل باید در هر شرایطی به طور ویژه ای مورد توجه قرار بگیرد. این عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین ادامه داد: بدعت بد این است که به جای آرامش، چالش را در کنار همدیگر تجربه کنیم، شدیدا امیدوارم عدم پخش تلویزیونی مراسم حرم امام در راستای افراطی گری های این چند سال اخیر نباشد، چرا که سیاسی کاری درباره امام تحت هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.