خطیب مراسم احیاء حرم مطهر امام خمینی تأکید کرد: وقتی زبان رنگ خدا گرفت پاک می شود و از تهمت، غیبت و دروغ نسبت به شخصیت های محترم و طراز اول اثری در آن نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین رستگاری در مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان طی سخنانی اظهار داشت: آنچه موجب فضیلت شب قدر است نزول قرآن بر قلب مبارک پیامبر(ص) است، زیرا روح الامین قرآن را در چنین شبی در ماه رمضان بر قلب مقدس پیغمبر(ص) نازل فرموده است.

وی افزود: ما امشب می خواهیم مراسم احیاء برگزار کنیم و آنچه مهم است گرفتن قرآن در برابر و روی سر است و این معنی زیادی دارد؛ در واقع ما آمده ایم که امشب علاوه بر اینکه کارنامه خودمان را در مقابل پروردگار باز کنیم، سیئات خودمان را بازگو کنیم و با خدا سخن بگوییم و خالصانه طلب استغفار و توبه کنیم.

رستگاری گفت: شب قدر معنای بالاتری دارد و آن اینکه ما آمده ایم از خدا بخواهیم در قیامت از کسانی نباشیم که پیامبر(ص) از ما شکایت کند که قرآن را محجور نگاه داشتند.

وی ادامه داد: ما امشب آمده ایم قرآن را روی دست بگیریم و بگوییم خدایا آمده ایم هم با تو و هم با قرآن تو آشتی کرده و از تو بخواهیم در باقی مانده عمر بنده ای وارسته، شایسته، بایسته و قرآنی و ولایتی و اهل ولایت شویم.

رستگاری اظهار داشت: خدای بزرگ می فرماید ذلت، حقارت و پستی از آن مردمی است که از قرآن و عترت فاصله بگیرند؛ خداوند در قرآن می فرماید «ضربت علیهم الذلة أین ما ثقفوا إلا بحبل من الله وحبل من الناس». در تفاسیر در خصوص تعابیر این آیه می گویند «حبل من الله» قرآن و «حبل من الناس» علی بن ابی طالب است و چه جالب است که ما امشب هم قرآن را روی دست می گیریم و هم به حبل متین و صراط مستقیم علی(ع) و سایر امامان متوسل می شویم.

وی تأکید کرد: اگر امشب بنده ای از خدا و قرآن و معارف وحیانی جدا شود بطور مسلم ذلیل و حقیر است و عزتش را از دست داده است و مگر نشنیده ایم خدا در قرآن شریف می فرماید «العزه لله و لرسوله و للمؤمنین».

وی در بخشی از سخنان خود با تأکید بر توجه به زبان و گفتار در جامعه گفت: بیشترین گناهان ما مربوط به زبان است و باید پرسید که آیا ما امروز امنیت زبان داریم یا خیر؟ آیا بزرگان و شخصیت های برجسته ما امنیت زبان دارند؟

وی تأکید کرد: وقتی زبان رنگ خدا گرفت پاک می شود و از تهمت، غیبت و دروغ نسبت به شخصیت های محترم و طراز اول اثری در آن نخواهد بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.