دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رژیم صهیونیستی در اثر مقاومت لبنان، سوریه و فلسطین شکست خورده است و در پی این شکست دست به دامن تکفیری ها شود تا انها به نیابت از آنها عمل کند و بجنگد.

محسن رضایی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری جماران، درباره ارتباط بین گروه‌های تکفیری و رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: ایجاد گروه های تکفیری شبیه به داعش بیانگر شکست رژیم صهیونیستی است، اگر اسرائیل می توانست از نیل تا فرات را تحقق ببخشد این گروه ها هیچ وقت به وجود نمی آمدند. پدید آمدن این گروه ها به این خاطر است که بتوانند شکست های آنها را جبران کنند.

وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی براینکه این راهپیمایی چه تاثیری در مذاکرات1+ 5 دارد نیز افزود: این راهپیمایی حامل پیامی برای تیم مذاکره کننده کشور است. راهپیمایی روز قدس این پیام را به همراه دارد که شما بر روی مواضعتان بمانید و ما هم از شما حمایت می کنیم.

رضایی تاکید کرد: پیام راهپیمایی روز قدس به مذاکره کنندگان این است که شما ایستادگی به خرج دهید و مقاومت کنید. از سوی دیگر ما با شعار وحدت ملی و انسجام بیشتر جلو آمده ایم و این نمایشی است برای جهانیان تا بدانند که دنیا راهی جز کنار رفتن از سر راه ایران ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیش بینی خود از روند مذاکرات هسته ای نیز عنوان کرد: دولت آقای اوباما همیشه دو قدم به جلو می آید و دو قدم به عقب می رود. وقتی دو قدم به جلو می آید همه تصور پیروزی مذاکرات را دارند و زمانی که به عقب می رود، همه تصور شکست را بیشتر می پرورانند. این نوسانات در کار و بیانات اوباما و تیم ایشان بیانگر این است که قدرت جمع کردن این پرونده را ندارند.

رضایی تقلیل مطالبات رژیم صهیونیستی از گسترش قلمرو خود از نیل تا فرات به حفظ کردن داشته هایش را نشانه شکست اسرائیل دانست و خاطر نشان کرد: اسرائیل در اثر مقاومت، لبنان سوریه و فلسطین شکست خورده است و در پی این شکست دست به دامن تکفیری ها شود تا انها به نیابت از آنها عمل کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.