عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی ایران با وحدت و انسجام ملت و محوریت امام خمینی (س) به پیروزی رسید و این الگو یکی از خواسته های راهپیمایی روز قدس است.

محمدرضا عارف در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما بر خلاف سایر انقلاب های دنیا با وحدت و انسجام ملت و محوریت امام خمینی (س) خیلی زود به پیروزی رسید. این الگو یکی از خواسته های راهپیمایی روز قدس است و اگر ما بتوانیم آن را به کل دنیا منتقل کنیم، می توانیم امیدوار باشیم که گرفتاری های امروز جهان اسلام برطرف شود.

وی درباره دلایل همکاری برخی حکام کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: متأسفانه وابستگی برخی از حکام کشورهای اسلامی به دنیای غرب، که حیات خودشان را در وابستگی می بینند، باعث گرفتاری مسلمین شده است.

عارف ادامه داد: در مقطعی که با آن روبه رو هستیم، کشورهای اسلامی به جای آنکه نگاهشان به درون کشور و پشتوانه مردمی باشد، به بیرون کشور نگاه می‌کنند. این کشورها علی رغم توصیه‌هایی که امام خمینی(س) و مقام معظم رهبری درباره لزوم همراهی با مردم داشته‌اند، وابستگی را پیشه کرده‌اند و امروز آثار این وابستگی را می‌توان در مسائل منطقه‌ای مشاهده کرد.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به پرسش دیگری درباره دلایل ضعف اسرائیل پس از سال‌های متمادی تلاش برای مبارزه با مسلمانان گفت: امروز علی رغم همه تلاش‌های دنیای استکبار و کشورهای غربی برای تبدیل جنگ تمدن‌ها به جنگ داخل تمدن اسلامی، می‌بینیم که دست برتر با امت اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز گروه‌های مقاومت در کشورهای اسلامی شرایط مناسبی دارند و حکام وابسته نیز دانسته‌اند اگر با مردم همراه نباشند، نابود می‌شوند. در واقع ما امروز تأثیر اندیشه‌های امام خمینی(س) را در منطقه می‌بینیم. امام امروز را روز آزادی قدس نام‌گذاری کردند تا نمادی برای وحدت کشورهای اسلامی باشد. امیدواریم در سال‌های آینده شاهد وحدت بیشتری میان کشورهای اسلامی باشیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.