جهانگیری:اگر غرب از زیاده خواهی دست بردارد می توانیم به توافق خوب برسیم

معاون اول رییس جمهوری در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در تهران تاکید کرد: اگر غرب از زیاده خواهی ها دست بردارد حتما می توانیم به یک توافق خوب در مذاکرات هسته ای با 1+5 برسیم.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری در جمع خبرنگاران به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: تیم مذاکره کننده کشورمان نشان داده جزو قویترین تیم های دیپلماسی است.

وی ادامه داد: تیم هسته ای در مقابل نمایندگان شش کشور قدرتمند دنیا توانسته با منطق از مواضع ملت انقلابی ملت ایران، خط قرمز نظام و حقوق هسته ای ملت دفاع کند و آن را به اثبات برساند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: واضح است که حمایت مردم از چنین مذاکره کننده گانی موجب دلگرمی آنان می شود چرا که آنان در این صورت می توانند راهی را که در پیش گرفته اند به خوبی جلو ببرند.

جهانگیری با اشاره به آخرین تحولات در وین گفت: پیدا است که مذاکره دشوار و پیچیده ای است و گفت و گویی هایی است که یک طرفش 6 کشور قدرتمند دنیا می باشند که در روز های آخر هماهنگ شدن بین خودشان هم کار دشواری است.

وی اضافه کرد: هر چه به لحظات آخر نزدیک تر می شویم بطور یقین تصمیم گیری ها دشوارتر است.

معاون اول رییس جمهوری درخصوص روز جهانی قدس نیز گفت: ایرانی ها در جمعه آخر ماه مبارک رمضان حمایتشان از مردم مظلوم فلسطین و مردم مسلمان جهان که با مشکلاتی روبرو هستند را اعلام می کنند.

جهانگیری یکی از مشکلات پیش روی جهان اسلام را خطر داعش عنوان کرد و گفت: این گروهک تروریستی امروز در بخش وسیعی از کشورهای اسلامی مشغول خونریزی و درگیری می باشد و مردم ما در روز جهانی قدس از افراد بی گناهی که توسط تکفیری ها مورد کشتار قرار می گیرند اعلام حمایت می کنند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: مردم ما در این روز به غیر از حمایت اعلام انزجار خود را نیز از دشمنان مسلمانان اعلام می دارد.

محمد باقر نوبخت: حمایت از مظلوم یکی از اهداف جمهوری اسلامی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی روز قدس را نمادی در حمایت از مردم فلسطین دانست و گفت: دولت ها ظرفیت ملت ها را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، محدود می کنند اما ملت های آزاده همچنان راه خودشان را می روند و در نهایت پیروزی از آن ملت ها است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران محمد باقر نوبخت در راه پیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران در مورد لزوم حمایت از مردم مظلوم فلسطین و سایر ملت های مظلوم منطقه اظهار کرد: همان طور که امروز قدرت های بزرگ با یک اتحاد و انسجام از باطل حمایت می کنند، ما وظیفه داریم که از ملت های مظلوم حمایت کنیم.

سخنگوی دولت حمایت از مظلوم را پیام تکراری مردم ایران و از اهداف نظام جمهوری اسلامی دانست و تأکید کرد: ملت و دولت ایران هرجا مظلومی باشد از آن حمایت می کنند. امروز فلسطین نمادی از مظلومیت است؛ بنابر این ملت ایران همچون گذشته از این ملت مظلوم حمایت خواهد کرد.

وی همچنین در مورد تأثیر روز جهانی قدس بر وحدت مسلمین گفت: با توجه به استمرار اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی روز قدس نمادی در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

معاون رئیس جمهور افول رژیم صهیونیستی را مرهون اتحاد و انسجام ملت فلسطین بیان کرد و در مورد همکاری حکام برخی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی گفت: ملت ها ظرفیت بزرگی دارند که دولت ها می توانند این ظرفیت بزرگ را محدود کنند.

تأکید کرد: با همه محدودیت هایی که در سال های گذشته توسط دولت ها صورت گرفته است، ملت های مسلمان و آزاده همچنان راه خودشان را می روند و این نمادی که امروز نه تنها در ایران بلکه سایر کشورهای مسلمان در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین می بینید نشانگر این است که این محدودیت ها کارساز نیست و نهایتا پیروزی از آن ملت ها است.

شمخانی: کشورهای منطقه به جای مدیریت اشوب به حل مسئله ی داعش بپردازند

شمحانی گفت: ضعف روزافزون اسرائیل به علت قوت روز افزون جهان اسلام می باشد.

امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت وگو با جماران با اشاره به ضرورت وجود وحدت بین کشورهای اسلامی در مقابله با داعش گفت: داعش جریانی تکفیری و خارج از دین می باشد.

وی افزود: داعش اصالتی جز نشان دادن چهره ای غیرواقعی از اسلام و پنهان کردن مسئله اصلی جهان اسلام یعنی مسئله فلسطین ندارد. کشورهای منطقه به جای مدیریت اشوب برای رسیدن به اهداف منطقه ای خود به حل مسئله ی داعش بپردازند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: ضعف روزافزون اسرائیل به علت قوت روز افزون جهان اسلام می باشد.

رضایی : داعش به نیابت از رژیم صهیونیستی در منطقه می جنگد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رژیم صهیونیستی در اثر مقاومت لبنان، سوریه و فلسطین شکست خورده است و در پی این شکست دست به دامن تکفیری ها شود تا انها به نیابت از آنها عمل کند و بجنگد.

محسن رضایی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری جماران، درباره ارتباط بین گروه‌های تکفیری و رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: ایجاد گروه های تکفیری شبیه به داعش بیانگر شکست رژیم صهیونیستی است، اگر اسرائیل می توانست از نیل تا فرات را تحقق ببخشد این گروه ها هیچ وقت به وجود نمی آمدند. پدید آمدن این گروه ها به این خاطر است که بتوانند شکست های آنها را جبران کنند.

وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی براینکه این راهپیمایی چه تاثیری در مذاکرات1+ 5 دارد نیز افزود: این راهپیمایی حامل پیامی برای تیم مذاکره کننده کشور است. راهپیمایی روز قدس این پیام را به همراه دارد که شما بر روی مواضعتان بمانید و ما هم از شما حمایت می کنیم.

رضایی تاکید کرد: پیام راهپیمایی روز قدس به مذاکره کنندگان این است که شما ایستادگی به خرج دهید و مقاومت کنید. از سوی دیگر ما با شعار وحدت ملی و انسجام بیشتر جلو آمده ایم و این نمایشی است برای جهانیان تا بدانند که دنیا راهی جز کنار رفتن از سر راه ایران ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیش بینی خود از روند مذاکرات هسته ای نیز عنوان کرد: دولت آقای اوباما همیشه دو قدم به جلو می آید و دو قدم به عقب می رود. وقتی دو قدم به جلو می آید همه تصور پیروزی مذاکرات را دارند و زمانی که به عقب می رود، همه تصور شکست را بیشتر می پرورانند. این نوسانات در کار و بیانات اوباما و تیم ایشان بیانگر این است که قدرت جمع کردن این پرونده را ندارند.

رضایی تقلیل مطالبات رژیم صهیونیستی از گسترش قلمرو خود از نیل تا فرات به حفظ کردن داشته هایش را نشانه شکست اسرائیل دانست و خاطر نشان کرد: اسرائیل در اثر مقاومت، لبنان سوریه و فلسطین شکست خورده است و در پی این شکست دست به دامن تکفیری ها شود تا انها به نیابت از آنها عمل کنند.

فیروزآبادی: برای صدور انقلاب دیر نشده/ ریشه آل سعود و رژیم صهیونیستی یکی است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: استکبار جهانی تصور می‌کند اگر چراغ جمهوری اسلامی را خاموش کند می‌تواند مقاومت سایر کشورهای اسلامی را از میان ببرد، اما کور خوانده‌است؛ چون نور انقلاب اسلامی صادر شده است.

سرلشکر سید حسن فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در پاسخ به پرسشی درباره واکاوی ضعف اسرائیل در سال‌های اخیر به اهمیت مقاومت مردم مسلمان اشاره و اظهار کرد: این فرهنگ انقلاب اسلامی و سخنان امام(س) بود که حرب الله لبنان را شکل داد و حالا نیز در حال بیدار کردن سایر ملت‌ها است و باید بدانیم این قلب‌های انسان‌های معتقد به افکار امام است که توفنده است و حزب الله لبنان را می‌سازد. نفس امام همچنان مثل موتور توربو در قلب همه مسلمانان کار می‌کند و به سرعت در اقصی نقاط عالم به پیش می‌رود.

وی افزود: دانش آموز و دانشجویی که سخنان امام و مقام معظم رهبری را می‌شنود، وقتی بزرگتر شوند حرکت اسلامی ناب را شکل می‌دهند. بنابراین برای جهانگیرشدن انقلاب اسلامی دیر نشده است و ما حوصله داریم. برای همین است که آمریکا، صهیونیستها و عرب‌های مرتجع تلاش می‌کنند که جمهوری اسلامی را زمین بزنند.

سرلشکر فیروز آبادی گفت: استکبار جهانی تصور می‌کند اگر چراغ جمهوری اسلامی را خاموش کند می‌تواند مقاومت سایر کشورهای اسلامی را از میان ببرد اما کور خوانده‌است، نور انقلاب اسلامی صادر شده است. امروز در بین کشورهای جهان، دانشمندانی بسیار ورزیده‌تر از جوانان ایرانی نسبت به شناخت مکتب امام خمینی وجود دارد و به زبان بومی حقایق را به مردم منتقل می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز می‌توانیم بگوییم همه جای دنیا حزب الله است، در واقع جهان امروز مثل مزرعه‌ای است که یک جای آن آب بیشتری خورده و نور بیشتری دریافت کرده است و جای دیگر هم کمتر از نور و آب برخوردار شده است، اما همه جای جهان تحت تأثیر این اندیشه‌هاست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره دلیل همکاری برخی حکام کشورهای اسلامی با صهیونیست ها، تصریح کرد: اسرائیل نمی‌توانست در منطقه خاورمیانه مشروعیتی به دست آورد، مگر با حمایت انگلیس. انگلیس بود که وهابیت را ساخت و وهابیت نیز به عنوان پدر آل سعود رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت. بنابراین پایه اسرائیل و آل سعود یکی است و آن دستور انگلیس بود برای به رسمیت شناختن وهابیت.

سرلشکر فیروز آبادی افزود: آل سعود می‌داند که اسرائیل از بین برود، او هم از بین می‌رود؛ بنابراین از او حمایت می‌کند. اما چرا سایر کشورهای از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند؟ به دلیل ضعف و قدرت کمی که دارند ناچارهستند زیر لوای عربستان قرار گیرد. عربستان با پولی که دارد مقامات سیاسی، خبرنگاران و هنرمندان را می‌خرد و آنها را وادار می‌کند که از او حمایت کنند و به همین طریق باقی عرب‌ها را نیز می‌خرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی کشورهای عربی هم به دلیل ترس از عربستان ناچار به حمایت از رژیم صهیونیستی شده‌اند.

دهقان: آمریکا در برخورد با داعش دوگانه عمل می کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به برخورد دوگانه آمریکا درباره موضوع داعش، گفت: داعش به عنوان یک جریان تکفیری همه ملت‌های جهان را تهدید کرده‌است و همه مردم دنیا باید در موضع مبارزه با داعش بایستند.

سردار حسین دهقان در حاشیه روز راهپیمایی روز جهانی قدس و در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، درباره رصد و نظارت نیروهای مسلح کشورمان بر تحرکات منطقه ای بویژه بر اقدامات داعش، اظهار کرد: ما داعش را تهدیدی برای تمام دنیا می‌دانیم؛ چون اگر قرار باشد ترور، افراطی گری و خشونت به عنوان روشی برای مبارزه مد نظر قرار گیرد، دیگر مرزی برای خود نمی‌شناسد و امنیت جهانی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

وی افزود: داعش به عنوان یک جریان تکفیری همه ملت‌های جهان را تهدید کرده‌است و همه مردم دنیا باید در موضع مبارزه با داعش بایستند. درست است که داعش امروز کشورهای اسلامی را در برنامه تهدیدهای خود قرار داده است، اما می‌دانیم که پیش از این دامنه القاعده و گروه‌های تروریستی به کشورهای اروپایی رسیده بود و تهدید داعش به کشورهای اروپایی هم خواهد رسید.

وزیر دفاع ضمن اشاره به این مسئله که همه کشورها باید با عزم جدی برای مبارزه با داعش فعالیت کنند، تصریح کرد: بهتر است آمریکا جدیت بیشتری در مبارزه با داعش به خرج دهد. متأسفانه برخی کشورهای غربی و در راس آن آمریکایی ها به همراه رژیم صهیونیستی برای از بین بردن امنیت منطقه توطئه کرده‌اند و دوگانه عمل می‌کنند، در حالی که نباید از یک سو داعش را متهم کنند و از سوی دیگر به تسلیح و آموزش نیروهای آنها بپردازند.

احمدی مقدم : تلاش دشمن تخریب چهره اسلام است/تفکر امام خمینی(س) ضعف بزرگ اسرائیل را آشکار ساخت

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه راهپیمایی روز قدس تلاش دشمن را تخریب چهره اسلام دانست و به خبرنگار جماران گفت: روز قدس، نمادی از همه مسلمانان است،‌ همه آزادی خواهان علیه نظام ظلم و استکبار.

وی افزود: طبیعتا بصیرت اقتضا می کند، دست های آشکار و پنهان پشت پرده ماجرای داعش و جریانات تروریستی جهان را بشناسیم. تمام تلاش دشمن استکباری، امروز تخریب چهره اسلام با جریان های تندرو و افراطی است. جبهه تروریست ها یک جبهه است با چند نام.

فرمانده سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران،‌ با رویاپرداز خواندن اسرائیل، افزود:‌ اسرائیل درباره نیل تا فرات، رویاپردازی کرده است و هرگز نمی تواند به این آرزو برسد، این رژیم حتی نمی تواند خود را در برابر حملات حفظ کند.‌ ضعف بزرگ اسرائیل تفکری است که امام خمینی (ره) به جهان معرفی کردند،‌ و این اراده بازسازی کشور فلسطین و راه اندازی روز جهانی قدس بوده که همبستگی و وحدت بین مسلمانان را بیشتر کرده است.

وی با اشتباه دانستن رفتار حکام برخی کشورهای عربی، ادامه داد: رفتار برخی حکام اسلامی در حمایت از اسرائیل اشتباه بزرگی بوده که در حمله عربستان به یمن مشهود است،‌ آنان نمی توانند بر اشتباه شان پافشاری کنند اما دیر متوجه این اشتباه خواهند شد و خواهند فهمید اسرائیل محکوم به نابودی است.

باهنر:به زودی صدای خرد شدن استخوان های آل سعود و همدستانش را می شنویم
باهنر اظهار کرد: آزادی قدس و آزادی ایران اسلامی همزاد بودند و تا زمانی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پابرجاست، آزادی قدس را با همه امکاناتمان فریاد خواهیم زد.

محمد رضا باهنر، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: قدس سمبل وحدت است. ما نهضت اسلامی خود را زمانی با فریادهای امام شروع کردیم که آزادی قدس را آغاز کردیم. آزادی قدس و آزادی ایران اسلامی همزاد بودند و تا زمانی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پابرجاست؛ آزادی قدس را با همه امکاناتمان اعم از حنجره هایمان، قلممان، فکرمان، امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی مخلص و مجاهدمان فریاد خواهیم زد.

وی با بیان اینکه هر جا کسی علیه صهیونیست ها کار کند، ما پشتیبان او هستیم؛ افزود: خوشبختانه ظرف یک سال گذشته، بسیاری از دست های نفاق رو شد. آن هایی که خود را خادم حرمین شریفین و حاکم کشورهای اسلامی می دانستند؛ رسماً همکار بودن خود را با رژیم صهیونیستی اعتراف کردند و تکلیف مردم و مسلمانان جهان روشن شد.

باهنر خاطرنشان کرد: درست است که امروز بسیاری از امت های اسلامی مثل سوریه، لبنان، یمن و عراق زجر می کشند و شهید و مصدوم می دهند؛ اما این مبارزه یک مبارزه جانانه خواهد بود. امیدورایم که ان شاء الله به زودی صدای خرد شدن استخوان های آل سعود و همدستانش را بشنویم.

سیاری:روز قدس روز وحدت مسلمانان علیه استکبار صهیونیست است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : روز قدس روز وحدت مسلمانان علیه استکبار صهیونیست است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری روز جمعه در حاشیه راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: با توجه به حساسیت مساله فلسطین که مساله اصلی اسلام است، روز قدس بسیار حائز اهمیت می باشد و این اهمیت برای مردم ما آشکار و واضح است.

وی افزود: شاهدیم مراسم روز قدس هر سال پرشکوه تر از سال قبل برگزار می شود، چرا که آگاهی مردم نسبت به ظلم و ستیز صهیونیست ها بیشتر می شود و جهان اسلام بیشتر متوجه این موضع می شود بنابر این هر سال پرشکوه تر از سال قبل به میدان می آیند و حضور خود را اعلام می کنند.

سید حسین هاشمی:مردم ایران در کنار فلسطینیان ایستاده اند

استاندار تهران تاکید کرد: مردم با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کردند که مردم فلسطین تنها نبوده و ملت ایران اسلامی در کنار آنها ایستاده است .

سیدحسین هاشمی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه راهپیمایی امسال پس از شب زنده داری مردم در شب قدر برگزار می شود، افزود: مردم تهران شاداب، با اراده و آمادگی کامل از ملت مظلوم فلسطین حمایت کردند.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) با هوشمندی تمام و آینده نگری دقیق آخرین جمعه ماه رمضان را با عنوان روز قدس نامگذاری کردند، تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی این روز به معنای ادامه راه امام راحل است و مردم ایران تا آزادی کامل قدس شریف به راه خود ادامه خواهند داد.

جزایری: فلسطین قلب جهان اسلام است

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فلسطین قلب جهان اسلام است که اسیر چنگال رژیم صهیونیستی شده و به همین دلیل رهایی فلسطین در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری در حاشیه راهیپمایی روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیدواریم با اتحاد جوامع مختلف اسلامی این سرزمین مقدس از چنگال صهیونیست ها و آمریکایی ها رهایی یابد.

وی تاکید کرد: تنها راه رهایی فلسطین اتحاد مردم جهان اسلام است که از طریق ایجاد همگرایی در مسلمانان و با یک مبارزه قاطع علیه اسرائیلی ها امکان پذیر است.

نمایش رفتارهای غیر انسانی نظامی صهیونیست

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در تهران رفتار غیرانسانی نظامیان رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشته است.

مهدی شکیبایی جانشین دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این باره گفت: پست های ایست و بازرسی یکی از زشت ترین جلوه های رفتار غیر انسانی رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین است که امروز گوشه ای از آنها را برای راهپیمایان روز قدس و نمازگزاران روز جمعه به صورت نمایش اجرا می کنیم.

وی افزود: این نمایش حاکی از این است که رژیم صهیونیستی تلاش می کند ملت فلسطین را خسته کند و با ایجاد صدها پست ایست و بازرسی در نقاط مختلف فلسطین برای تردد مردم از روستا به روستا و شهر به شهر مانع ایجاد و ساعت ها مردم را در مسیر زندگی عادی معطل می کند تا آنها خسته شوند و از ادامه زندگی در سرزمین فلسطین انصراف دهند.

شکیبایی افزود: نظامیان رژیم صهیونیستی هر روز در صدها پست ایست و بازرسی دانش آموزان، دانشجویان و مردم عادی را در پست های معطل می کنند تا آنان به کارهای روزمره خود مانند رفتن به مدرسه دانشگاه و کسب و کار معطل شوند و خودشان از سرزمین فلسطین بیرون بروند.

جانشین دبیر کل جمعیت دفاع از مردم فلسطین اضافه کرد: سربازان رژیم صهیونیستی با ایجاد پست های ایست و بازرسی حتی از حضور نمازگزاران منطقه استان قدس در فلسطین اشغالی برای حضور در مسجدالاقصی برای اقامه نماز در قبله اول مسلمانان ممانعت ایجاد می کنند.

آخوندی:پیام امام خمینی(س) دربارهی قدس یک پیام استراتژیک بود

وزیر راه و شهرسازی در جریان حضور در این راهپیمایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه راهپیمایی امسال را با توجه به موضوع سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و منطقه چطور ارزیابی می کنید، گفت : پیامی که امام خمینی (ره) بیش از 30 سال گذشته نسبت به روز قدس داده اند، یک پیام کاملا استراتژیک بوده است و همه مسلمانان جهان باید به آن اهتمام داشته بانشد.

آخوندی با اشاره به این که روز قدس امسال مبین یک آگاهی کامل در سطح افکار عمومی جهان بر علیه افراطی گری است ، ادامه داد: شاهدیم که امسال افراطی گری صهیونیستی با افراطی گری داعشی به نحوی در منطقه متحد شده اند و باید همه مسلمانان جهان نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

گودرزی:مردم دنیا نسبت به آرمان های عدالت خواهانه بیدار شده اند

وزیر ورزش و جوانان در مراسم روز جهانی قدس گفت: ظلم هیچ گاه پایدار نخواهد بود و مردم دنیا نسبت به آرمان های عدالت خواهانه و آزادی خواهانه بیدار شده اند و امیدواریم هر چه زودتر بساط ظلم و استکبار از صحنه جهانی ریشه کن گردد.

محمود گودرزی در حاشیه برگزاری آیین روز جهانی قدس با بیان اینکه ورزشکاران کشورمان مانند سایر مردم به آرمان های مردم مظلوم فلسطین پایبند هستند افزود: کمک به مظلومین اقصی نقاط جهان به خصوص مردم فلسطین از آرمان های امام راحل (ره) بوده است.

وی با بیان اینکه امروز مردم مظلوم فلسطین تحت شدیدترین ظلم ها و جنایات رژیم صهیونیستی قرار دارند گفت: امروز روز لبیک به فرمان امام راحل (ره) است و جامعه ورزش نیز به طور حتم با برخورداری از روح و منش پهلوانی به شرکت در اینگونه آیین ها پیشقدم خواهد بود.

واعظی:امام خمینی روز قدس را به عنوان یک مولفه تعیین کننده به میراث گذاشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را به عنوان یک مولفه تعیین کننده و ماندگار به میراث گذاشت.

محمود واعظی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: ایران با اولویت قراردادن مساله فلسطین در صدر سیاست خارجی ، برای حمایت از فلسطینیان هزینه های زیادی را پرداخته است.

وی خاطرنشان کرد: ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس مساله فلسطین را از مرزهای ایران خارج کرد و روز قدس در کشورهای اسلامی به عنوان یک مولفه تعیین کننده و ماندگار به میراث گذاشته شد.

واعظی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در سرتاسر کشور اشاره کرد و گفت: سردمداران عربستان که با حمایت غربی ها و ادوات جنگی مردم مظلوم یمن را بمباران می کنند بدانند که ملت ایران و تمام کشور های اسلامی با اینگونه رفتارهای جنایتکارانه مخالف هستند.

سلامی:آزادی قدس از سیاست های اصلی ایران است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد : همواره آزادی قدس، اعاده حق حاکمیت به فلسطینی ها و بازگرداندن آنها به سرزمین مادری شان از سیاست های اصلی خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سرتیپ حسین سلامی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: فلسطین بخش جدا نشدنی جهان اسلام است و به تعبیر امام خمینی (ره) فلسطین پاره تن اسلام است که امروز توسط رژیم صهیونیستی اشغال و مردم آن از سرزمین مادریشان آواره شده اند.

وی با اشاره به ظلم و فشار رژیم غاصب صهیونیستی به مردم فلسطین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی و سایر حوزه ها از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و می کند.

سردار سرتیپ سلامی ابراز امیدواری کرد که با وحدت مسلمانان و جهان اسلام هدف متعالی و بزرگ آزادی فلسطین محقق شود.

حیدر مصلحی : مقاومت مردم ایران در سطح منطقه توسعه پیدا کرده و باعث ضعف اسرائیل شده است

حیدر مصلحی گفت: امروز اسرائیل ضعیف شده و این تنها نتیجه مقاومت ایران نیست، بلکه مقاومت مردم ایران امروز در سطح منطقه توسعه پیدا کرده و همین باعث ضعف اسرائیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات، در حاشیه راهپیمایی روز قدس و در گفت‌وگو با خبرنگار جماران اظهار کرد: اسرائیل طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک عقبه و پیشینه دارد و آن صهیونیسم سرمایه‌داری است. ما نباید فقط به امروزِ اسرائیل و فعالیت او در یک منطقه جغرافیایی توجه کنیم، این فقط ظاهر قضیه است و اسرائیل یک مجموعه سرمایه‌داری است که در جهان به اسم یهود و صهیونیسم فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: امروز اسرائیل ضعیف شده و این تنها نتیجه مقاومت ایران نیست، بلکه مقاومت مردم ایران امروز در سطح منطقه توسعه پیدا کرده و همین باعث ضعف اسرائیل شده است. همان طور که عرض کردم فعالیت صهیونیسم در منطقه ما پیشانی فعالیت سرمایه دارانه آن در کل جهان است. نگرانی اسرائیل هم از این است که پیشانی او در اثر مقاومتی که در منطقه شکل گرفته در حال حذف شدن است.

مصلحی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل همکاری برخی حکام کشورهای عربی با اسرائیل گفت: حکام این کشورها دست نشانده استکبار هستند و استکبار نیز آنها را به این سمت هدایت می‌کند. این حکام دقیقا به همین دلیل با انقلاب اسلامی نیز مخالفت می‌کنند چون معنای انقلاب اسلامی مقاومت است.

عارف : حکام وابسته به غرب باعث گرفتاری مسلمین شده اند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی ایران با وحدت و انسجام ملت و محوریت امام خمینی (س) به پیروزی رسید و این الگو یکی از خواسته های راهپیمایی روز قدس است.

محمدرضا عارف در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما بر خلاف سایر انقلاب های دنیا با وحدت و انسجام ملت و محوریت امام خمینی (س) خیلی زود به پیروزی رسید. این الگو یکی از خواسته های راهپیمایی روز قدس است و اگر ما بتوانیم آن را به کل دنیا منتقل کنیم، می توانیم امیدوار باشیم که گرفتاری های امروز جهان اسلام برطرف شود.

وی درباره دلایل همکاری برخی حکام کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: متأسفانه وابستگی برخی از حکام کشورهای اسلامی به دنیای غرب، که حیات خودشان را در وابستگی می بینند، باعث گرفتاری مسلمین شده است.

عارف ادامه داد: در مقطعی که با آن روبه رو هستیم، کشورهای اسلامی به جای آنکه نگاهشان به درون کشور و پشتوانه مردمی باشد، به بیرون کشور نگاه می‌کنند. این کشورها علی رغم توصیه‌هایی که امام خمینی(س) و مقام معظم رهبری درباره لزوم همراهی با مردم داشته‌اند، وابستگی را پیشه کرده‌اند و امروز آثار این وابستگی را می‌توان در مسائل منطقه‌ای مشاهده کرد.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به پرسش دیگری درباره دلایل ضعف اسرائیل پس از سال‌های متمادی تلاش برای مبارزه با مسلمانان گفت: امروز علی رغم همه تلاش‌های دنیای استکبار و کشورهای غربی برای تبدیل جنگ تمدن‌ها به جنگ داخل تمدن اسلامی، می‌بینیم که دست برتر با امت اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز گروه‌های مقاومت در کشورهای اسلامی شرایط مناسبی دارند و حکام وابسته نیز دانسته‌اند اگر با مردم همراه نباشند، نابود می‌شوند. در واقع ما امروز تأثیر اندیشه‌های امام خمینی(س) را در منطقه می‌بینیم. امام امروز را روز آزادی قدس نام‌گذاری کردند تا نمادی برای وحدت کشورهای اسلامی باشد. امیدواریم در سال‌های آینده شاهد وحدت بیشتری میان کشورهای اسلامی باشیم.

مرتضی اشراقی تاکیدکرد:رژیم صهیونیستی حامی اصلی تروریسم دولتی وبین المللی

نوه امام خمینی (س) گفت: حمایت رژیم صهیونیستی از تروریسم دولتی و بین المللی باعث افول و نابودی آن است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی در راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با اشاره به فرمایش امام که روز قدس را روز اسلام خوانده بودند، اظهار کرد: روز قدس باعث وحدت بین مسلمین خواهد شد و باعث می شود که همه ملت های مسلمان یک پارچه و متحد در مقابل زورگویان و کسانی که در عرصه بین المللی زیاده خواه هستند، بایستند.

وی با بیان اینکه افول امروز رژیم صهیونیستی به دلیل حمایت های آنان از تروریسم در دنیا است، خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی در جهت حمایت از منافع خودش، تروریسم دولتی و بین المللی را رسمیت بخشیده و این باعث افول آن است.

بهرامی: آل سعود مجری طرح های اسرائیل و آمریکا است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: قیام مردمی، اراده عمومی و حرکت کلی که در همه جهان به وجود آمده دیگر نمی گذارد که رژیم صهیونیستی از این خوش خیالی ها کند و شعار دهد که قلمرو ما از نیل تا فرات است و همه همتش را بر این بگذارد تا همین چیزی را هم که دارد از دست ندهد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب بهرامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در حاشیه راه پیمایی روز قدس درباره دلایل همکاری برخی از حکام کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: خدا را شکر می کنیم که امروز ماهیت برخی از این حکام کشورهای اسلامی رو شد ه است.

وی افزود: یک زمانی دیدیم که آل سعود خودش را محور جهان اسلام معرفی می کرد، اما حالا دیگر همه مردم جهان اسلام آنها را می شناسند و می دانند که آنها مجری طرح های اسرائیلی و آمریکایی هستند.

وی با طرح این سئوال که جریان های تکفیری مثل داعش چه ارتباطی می توانند با قدرت های مجعولی نظیر رژیم صهیونیستی داشته باشند؟ بیان کرد: درباره این قدرت های تکفیری به ویژه داعش، امریکا صراحتاً اعلام کرد که برای اینکه بلایی به جان کشورهای مسلمان بیاندازیم آنها را به وجود آورده ایم.

بهرامی درباره درباره شکست اسرائیل در تحقق شعار از نیل تا فرات، اظهار کرد: قیام مردمی، اراده عمومی و حرکت کلی که در همه جهان به وجود آمده دیگر نمی گذارد که اسرائیل از این خوش خیالی ها کند و شعار دهد که قلمرو ما از نیل تا فرات است و همه همتش را بر این بگذارد تا همین چیزی را هم که دارد از دست ندهد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا خاطر نشان کرد: داعش مثل رژیم صهیونیستی بی ریشه است و دوامی نخواهد داشت، به ویژه حالا که همه مسلمانان علیه هر دو این ها بسیج شده اند. باید توجه کرد که داعش هم یک شاخه از استکبار و اسرائیل است.

مهرعلیزاده : شناخت مردم مسلمان مهمترین ضعف اسرائیل است

مهرعلیزاده گفت: ضعف اسرائیل، توانایی و شناختی است که مردم مسلمان در برابرش به دست آورده اند.

دکتر محسن مهرعلیزاده،‌ رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای، با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، حفظ وحدت را وظیفه مسلمانان دانست و به خبرنگار جماران گفت: از آن جا که هدف آنها که داعش را طراحی و بلای جان مسلمانان کردند،‌ از میان بردن وحدت و همدلی میان مسلمانان بوده است، همدلی میان مسلمانان خنثی کننده این توطئه است که از سوی اسرائیل و اذناب آن برنامه ریزی شده است.

وی افزود: آنها می خواهند فضای جامعه اسلامی را مشتت و ناامن کنند، در این میان وظیفه مسلمانان این است که وحدت خود را حول محور اسلام، قرآن و احادیث اسلامی متمرکز کنند تا این مشارکت به نفع همه مردم مسلمان باشد.

این فعال سیاسی با ناتوان خواندن اسرائیل در دفاع از خود، ادامه داد: اسرائیل عاجزتر از این حرف هاست که بتواند شعارهایش را به عمل برساند، اما از بدو تاسیس خود ‌چنین خواب و خیال هایی داشته و به همین دلیل علیه مسلمانان توطئه کرده است. ضعف اسرائیل، توانایی و شناختی است که مردم مسلمان در برابرش به دست آورده اند.

مهرعلیزاده در پایان افزود: حتی حاکمان عربی هم که با اسرائیل همکاری می کنند خود می دانند که قدرت گرفتن اسرائیل یک رویاست و به هر حال به زودی از بین خواهد رفت، زیرا جنس او غیر خدایی و ظالمانه است.

فلاحیان: رژیم صهیونیستی دچار افتضاح سیاسی شده است

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی دچار افتضاح سیاسی شده است، گفت: برخی از حکام عربی از خیزش ملت هایشان می ترسند و می دانند اگر در یمن دولت مردمی روی کار می آید پس روزی نوبت آنها هم می رسد و باید قدرت را ترک کنند به همین دلیل به هر دری می زند که از این اتفاق جلوگیری کنند و چون این قدرت را ندارند که درست فکر و عمل کنند، پس از قدرت هایی مثل رژیم صهیونیستی کمک می گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین علی فلاحیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران درباره اینکه چرا خواسته های رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات به نگه داشتن آنچه غصب کرده تقلیل یافته است، اظهار کرد: دلیل این تغییر موضع صهونیست ها شور و حماسه ای است که در جهان اسلام به وجود امده است. اسرائیل شکست خورده و دلیل این شکست مقاومت مردم فلسطین و غزه و پشتیبانی ملت مسلمان ازحماسه فلسطین است.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر مقاومت مردم فلسطین و پشتیبانی مسلمانان از آنها، عامل دیگر در شکست رژیم صهیونیستی وضعیت منطقه است. آنها به خوبی می دانند که پایگاه هایشان را یکی پس از دیگری در منطقه دارند از دست می دهند و به جایی می رسند که در سطح جهانی دچار افتضاح سیاسی شده اند.

وزیر اطلاعات در دوره سازندگی، درباره دلایل همکاری برخی از حکام کشور های اسلامی با اسرائیل خاطر نشان کرد: این همکاری نشان دهنده وابستگی آنها به قدرت های شوم جهان است. علاوه بر این آنها از خیزش ملت هایشان می ترسند و می دانند اگر در یمن دولت مردمی روی کار می آید پس روزی نوبت آنها هم می رسد و باید قدرت را ترک کنند به همین دلیل به هر دری می زند که از این اتفاق جلوگیری کنند و چون این قدرت فکر را ندارند که درست فکر و عمل کنند پس از قدرت هایی مثل صهیونیست ها کمک می گیرند.

علی مطهری: مبارزه با داعش هم وحدت و همدلی و هم بینش درست می خواهد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: داعش جریانی انحرافی مانند بیماری بر پیکر کشورهای اسلامی است. کشورهای اسلامی باید با کنار گذاشتن تعصبات مذهبی و اختلاف بین شیعه و سنی به مبارزه با داعش بپردازند و در مقابل آن ایستادگی کنند و فریب شعار و ظواهر این گروه تکفیری را نخورند.

دکتر علی مطهری در راه پیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران در مورد تأثیر وحدت و همدلی مسلمین در مبارزه با پدیده هایی مثل داعش اظهار کرد: مبارزه با داعش هم وحدت و همدلی و هم بینش درست می خواهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی داعش را همان خوارج صدر اسلام دانست و گفت: دوباره این بیماری بر پیکر دنیای اسلام وارد شده است و مردم باید ضرورت مبارزه با این تفکر را درک کنند و باید در این زمینه آگاهی بخشی شود. نقش علمای شیعه و سنی در این آگاهی بخشی خیلی می تواند مؤثر باشد. این علما باید در درجه اول اختلاف بین خودشان را کنار بگذارند؛ بعد از آن خطر داعش را احساس کنند و پشت پرده آن را که صهیونیست ها هستند را ببینند تا بتوانند این بیماری را از دنیای اسلام بیرون ببرند.

وی افول امروز رژیم صهیونیستی را مرهون مقاومتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمده دانست و در مورد ضربه ای که همکاری برخی حکام منطقه با اسرائیل بر مبارزه با اسرائیل می زند، تأکید کرد: همکاری آنها از سال های قبل وجود داشته، ولی کم کم دارد آشکار می شود. امروز همکاری عربستان و رژیم صهیونیستی تقریبا آشکار شده است؛ یعنی از پشت پرده به روی پرده آمده است. این نقطه امیدی برای شکست راحت تر رژیم اشغالگر قدس است.

کاظم جلالی: هیچ زمانی به اندازه امروز وحدت امت اسلام ضرورت نداشته است

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شکست رژیم صهیونیستی در جنگ های 33 و 23 روزه نشان داد که مقاومت ملت ها جواب می دهد و رژیم صهیونیستی رژیمی نیست که پایدار بماند.

کاظم جلالی در راه پیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ضمن بیان اینکه هیچ زمانی به اندازه امروز وحدت امت اسلامی ضرورت نداشته است، تأکید کرد: یکی از تهدیدهای جدی منطقه ما رژیم صهیونیستی است؛ ولی متأسفانه امروز با ظهور داعش و تفرقی که بین کشورهای اسلامی ایجاد شده، رژیم صهیونیستی با خیال راحت سر به بالشت می گذارد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر یکی از مطلوب های دنیای غرب و رژیم صهیونیستی تخریب چهره اسلام است که تصویر زشتی که از اسلام توسط تریبون های غربی ارائه می شود، به این امر دامن می زند. لذا امروز ضرورت دارد که هم دولت ها و هم ملت های مسلمان علیه داعش متحد شوند و هم این طایفه گری و اختلافاتی که به وجود آمده و سود آن عملا نصیب دنیای غرب می شود را کنار بگذارند.

وی نقش سازمان همکاری کشورهای اسلامی را در ایجاد اتحاد بین مسلمین مؤثر دانست و گفت: متأسفانه مقر این سازمان در کشور عربستان سعودی است و خود سعودی ها امروز به یک عامل تفرقه در دنیای اسلام تبدیل شده اند که امیدواریم از این مسیر باز گردند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی افول رژیم صهیونیستی را مرهون مقاوت چند دهه ملت های مسلمان عنوان و تصریح کرد: زمانی جنگ هایی بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی صورت گرفته بود که در آن جنگ ها کشورهای عربی شکست خورده بودند و از همان جا هیمنه ای برای رژیم صهیونیستی ایجاد شد؛ ولی هنگامی که اسرائیل اولین بار طعم شکست را در لبنان چشید و مجبور شد از سرزمین لبنان عقب نشینی کند و بعد از آن شکست در جنگ 23 روزه غزه نشان داد که مقاومت ملت ها جواب می دهد و رژیم صهیونیستی رژیمی نیست که بتواند پایدار باقی بماند.

..........................................................................................................................................................

*گزارش تصویری1 راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری2 راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری3 راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری4 راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری5 راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری حضور شخصیت های سیاسی در راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

*گزارش تصویری حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی اشراقی در راهپیمایی روز قدس را اینجا ببینید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.