تشکر روحانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس - مسلمانان به اهداف بلندشان خواهند رسید

حسن روحانی رییس جمهوری همگام با جمعیت روزه دار در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران شرکت کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا رییس جمهور از تقاطع میدان فردوسی تا خیابان انقلاب به جمع مردم شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس پیوست و بدین سان حمایت خود را از مقاومت ملت مظلوم فلسطین اعلام داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در حالی که به خیل جمعیت راهپیمیایان پیوست، افزود: از ملت بزرگ ایران که دیشب تا صبح با شکوه تمام قدر را پاس داشتند و امروز در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته اند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: آینده بسیار روشن است و مسلمانان از جمله ملت فلسطین با وحدت، انسجام ، مقاومت ، ایستادگی، جهاد و فداکاری به اهداف بلندشان خواهند رسید.

راهپیمایی روز قدس در تهران از ساعت 10 و 30 دقیقه از مسیرهای 9 گانه آغاز شد.

خبرها حاکی از آن است که هزاران نفر از مردم روزه دار با حرکت در مسیرهای منتهی به نماز جمعه که قرار است امروز در دانشگاه تهران به امامت آیت الله سید احمد خاتمی برگزار شود بار دیگر همبستگی خود را با ملت بیدار فلسطین و آرمان های امام خمینی (ره ) به نمایش گذاشته اند.

مساجد امام حسین (ع) در میدان امام حسین (ع) ، ابوذر در میدان ابوذر ، دارالسلام در میدان منیریه ، امام زمان (عج) در خیابان آزادی ، حضرت ابوالفضل (ع) در میدان توحید ، المهدی (عج) در خیابان ستارخان، الجواد (ع) در میدان هفتم تیر ، امام جعفر صادق (ع) در فلکه اول صادقیه و حضرت امیر (ع) در خیابان کارگر شمالی مسیرهای اعلام شده برای راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر تهران بودند.
بر اساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این راهپیمایی علاوه بر کلان شهر تهران در 770 شهر ایران و شماری از کشورهای خارجی برگزار می شود.
محوری ترین شعار روز جهانی قدس امسال با توجه به شرایط موجود فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه تا یمن است.
در 16 مرداد سال 1358 پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی امام خمینی (ره) در ابتکار ماندگار از مسلمانان جهان خواست با انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین به نمایش بگذارند.
روحانی پیش از روز قدس نیز مردم را به حضور در این راهپیمایی فراخوانده بود.

لاریجانی: ژست جدید آمریکا را نباید جدی گرفت
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که تهدید به ترک مذاکرات هسته ای کرده بود، گفت: این موضع آمریکایی ها و سخنان وزیر امور خارجه آنان را نباید زیاد جدی گرفت زیرا آنان لحظات آخر از این ژست ها می گیرند.
به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی لاریجانی امروز (جمعه) در حاشیه مراسم گرامیداشت روز قدس در جمع راهپیمایان تهران این مطالب را بیان کرد.
وی افزود: البته پیشرفت کار روی هم رفته خوب بوده و اگر طرف مقابل هم توجه داشته باشد که پیشنهاد مذاکرات را خودش داده باید در نهایت به جمع بندی معقولی در این زمینه برسند.
لاریجانی دقایقی پیش همراه با شماری از معاونان و مسوولان مجلس شورای اسلامی به جمع راهپیمایان تهران پیوسته بود.
قرار است رییس مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران سخنرانی کند.
امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، در سال 1358 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس و با هدف حمایت از ملت مظلوم فلسطین نامگذاری کردند.

آملی لاریجانی:پیام حضورمردم در راهپیمایی روزقدس اعلام استیفای حقوق فلسطینیان است

رییس قوه قضاییه گفت: پیام حضور باشکوه مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس ، اعلام ایستادگی آنان برای استیفای حقوق مردم مظلوم فلسطین است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا ، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز جمعه با حضور در صفوف به هم پیوسته راهپیمایان روز جهانی قدس در قم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور گسترده ملت ما دراین راهپیمایی بسیار پرمعناست و برای مستکبران غربی پیام های روشنی دارد.

وی افزود: نخستین پیام این حضور حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس ایستادگی ملت ایران برای استیفای حقوق ملت مظلوم فلسطین است.

رییس قوه قضاییه پیام دیگر این حضور پرشور مردم را در رابطه با مذاکرات هسته ای عنوان کرد و گفت: مردم غیور و دلاور ایران اسلامی برای حفظ حقوق حقه خود تا آخر ایستاده اند.

آملی لاریجانی افزود: غربی ها باید بدانند که دربرابر مردم دلیری قرار گرفته اند که با وحدت و همبستگی درمقابل دشمنان اسلام ایستاده اند و هرگز زیر بار زورگویی های آنان نمی روند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.