انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی درباره برخی تصمیات اخیر بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش جماران در این بیانیه آمده است:

فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

"بی‌تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است؛ و رمز پیروزی را ملت می‌داند و نسل‌های آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن: انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی؛ و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه برای همان انگیزه و مقصد"[صحیفه امام،ج21،ص404]

آنچه حضرت امام(ره) بدان پرداخته است ؛ قطعا جانمایه ی بسیاری از حرفها و درد دل هاست.امید داشتیم که روزگاری خواهد رسید که در آن از کینه و بغض بی جا خبری نباشد. روزگاری که غضب در آن فروخفته باشد و چه باطل می اندیشیدیم.

بی شک اتفاقاتی که در چندسال اخیر افتاد،خیل مشتاقان امام(ره) و انقلاب را آزرده کرد. آزردگی ای که با خانه نشینی یاران انقلاب همراه شد و چه بسیار کسانی که دغدغه کشور را داشتند اما دیگر سکوت را انتخاب کرده بودند.

وحدت و انسجام ملی نه تنها به سبب آنچه که در بیانات ایشان است،بلکه به سبب عقلی نیز مورد تاکید است. آخر در کجای تاریخ وحدت و انسجام مذموم بوده است؟ و در کجا ،ملتهای از هم پاشیده به پیروزی دست یافته اند؟قطعا جواب این سوالها منفی است. اما چه می شود که برخی مسئولان با دست خود جرقه اختلاف جدی تر و شدید تر را می زنند؟

آنچه که در بالا اشاره شد از بدیهیات و مسلمات است و هیچ عقل سلیمی نیست که از عهده ی تحلیل موارد فوق برنیاید.اما آنچه که امروزه شاهد آن هستیم،در بهترین حالت کج سلیقگی و عدم درک درست از شرایط است.

ممنوعیت نشر تصویر یا خبر از یکی از شخصیت های طراز اول مملکت، بهت و تعجب بسیاری از دلسوزان را در پی داشت.به کدامین گناه؟و به کدامین حکم؟ آیا پایبندی به آرمانهای امام (ره) و انقلاب اسلامی اینگونه بود؟ آیا سانسور و عدم پوشش حتی صحبتها، به نفع منافع کشور است؟ چرا اقدامی عجولانه صورت میگیرد که موجب وهن شود؟ بگذارید همه صحبتهایشان را مطرح کنند،آنوقت منطق روشن چون خورشید میدرخشد و در این بین هرکسی که حرف درستی بزند مورد پذیرش عامه قرار میگیرد. متاسفانه اقداماتی در حال تقلیل ظرفیت عظیم انقلاب اسلامی است. منطق ما روشن و حرف ما مستدل است: اگر قوه قضاییه مستقلا چنین تصمیمی را گرفته که باید عرض کنیم بدون تشکیل دادگاه و اثبات جرم و طی مراحل دادرسی،اتخاذ چنین تصمیمی نه تنها در صلاحیت آن قوه نیست،بلکه خود یک تخلف است.و اگر شورایعالی امنیت ملی چنین تصمیمی گرفته باشد(که اتخاذ چنین تصمیمی از جانب شورا در شرایط فعلی را بعید دانسته و آنرا منتفی میدانیم) باید عرض کنیم انتشار عکس یا خبر از چنین شخصیت عالی کشور و محبوب آحاد مردم بر خلاف امنیت ملی نیست.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی(ره) روند طی شده در سالیان اخیر را مناسب ندانسته و ضمن محکوم کردن همه ی رفتارهایی که در شأن نظام اسلامی نیست و جز وهن کشور و یأس مردم نتیجه ای در پی نخواهد داشت،مراتب اعتراض خور را نسبت به این تصمیم اعلام داشته و امیدواریم که با تدبیر رهبری و بزرگان کشور،جلوی چنین اقداماتی که وحدت و اتحاد ملی را نشانه گرفته است، گرفته شود.

و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.