در پی درگذشت دکتر صادق طباطبایی ،دکتر محمدرضا عارف در پیامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی این ضایعه را به وی تسلیت گفت.

به گزارش جماران متن این پیام به شرح زیر است:

"حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی
خبر درگذشت شادروان دکتر صادق طباطبایی از یاران امام و انقلاب اسلامی موجب تاسف و تالم خاطر شد.
ایشان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی منشا خدمات ارزنده ای برای کشور بوده اند و از یاران باوفای بنیانگذار انقلاب محسوب می‌شدند.
اینجانب این مصیبت را به جناب عالی و مادر بزرگوارتان سرکار خانم فاطمه طباطبایی و بستگان داغدار تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت حق برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت و برای بازماندگان معزّزصبر و اجر و سلامتی و برای جنابعالی که به حق ادامه دهنده راه خمینی بزرگ هستید طول عمر با عزت توام با سلامتی و کامروائی مسآلت می کنم .
محمدرضا عارف"

در پی درگذشت حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی،خواهربزرگوار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی،دکتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام ‌های جداگانه ای این ضایعه را به وی و همسر آیت‌الله روح الله‌ خاتمی(ره) تسلیت گفت.

به گزارش جماران، متن این پیام ها به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون
برادر گرامی جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمد خاتمی
با سلام و احترام،
اندوه در گذشت خواهر گرامیتان، بانویی از سلسله جلیله سیادت و روحانیت موجب تاثر و تالم شد.
حاجیه خانم سیده فاطمه خاتمی مظهر ایمان ، ادب و پاکی و مادر شهید والامقام حسن خلیلی پس از عمری بندگی خدا و خدمت به خلق، اینک جان به جان آفرین تسلیم کرده است. اطمینان دارم که لطف پروردگار متعال همیشه تسلی بخش جنابعالی که مخلصانه در راه امام و خدمت به انقلاب و مردم تلاش کرده اید، است .
ضمن تقدیم مراتب خالصانه تعزیت و تسلیت به خاندان مکرم و محترم خاتمی ،ضیایی و خلیلی اردکانی بویژه برادران بزرگوارتان آقایان علی و دکتر محمدرضا خاتمی و مردم شریف و نجیب یز د و اردکان و همه ارادتمندان آن بانوی گرانقدر ، برای آن مرحومه مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند منان آرزومندم.
محمدرضا عارف

همچنین دکتر عارف در پیام جداگانه ای برای خانم سکینه ضیایی درگذشت فرزند وی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

سرکار حاجیه خانم سکینه ضیایی
عروج دخت فاضله و مومنه جنابعالی خانم سیده فاطمه خاتمی موجی از حزن و اندوه بر قلوب دوستداران جنابعالی و ایشان مستولی کرد.
اگرچه رحلت عزیزان، دردی جانسوز اما برای آنان که ایمانی راسخ و دلی امیدوار به الطاف حضرت حق دارند، آزمون بزرگی از بصیرت و دینداری است.
ضمن تقدیم ارادت خالصانه به محضر جنابعالی و خاندان گرانقدر خاتمی و خلیلی اردکانی، علو درجات آن مرحومه را از خداوند متعال خواستارم .

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.