رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، برای رئیس‌ جمهوری و تیم همراه او در نیویورک آرزوی موفقیت کرد و اظهار داشت: قدرت‌های غربی بدانند اگر مذاکرات به نتیجه نرسد به ضرر خودشان است.

به گزارش خبرنگار جماران،‌ «مصطفی کواکبیان» دبیرکل حزب مردمسالاری و رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که عصر امروز - چهارشنبه- در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام دعاگو امام جمعه شمیرانات، در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، در پاسخ به این پرسشی مبنی بر درخواست حزب اعتماد ملی برای عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: زمانی که آقای کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی بود، این حزب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود و برای ادامه این حضور نیز مشکل خاصی وجود ندارد ولی درخواستی در این زمینه از اعتمادملی ارائه نشده است.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و جلسات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس آینده گفت: کار خوبی که در شورا صورت گرفته این است که کارگروه انتخاباتی که زیرمجموعه کمیته سیاسی بود، هم‌اکنون خود تبدیل به کمیته انتخابات شده و با حضور دبیران کل احزاب عضو شورا، کارهای خود را انجام می‌دهد.

کواکبیان در پاسخ به این پرسش که «انتظار شما از نطق رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل چیست؟» گفت: برای دکتر روحانی و تیم همراه ایشن آرزوی توفیق دارم تا هرچه بیشتر در جهت حفظ منافع ملی دستاوردهای مثبت داشته باشند.

وی افزود: به اعتقاد من، برنامه‌های حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند برای مذاکرات نهایی مربوط به توافق هسته‌ای مؤثر باشد؛ ضمن اینکه‌ قدرت‌های غربی باید بدانند اگر مذاکرات به نتیجه نرسد به ضرر خودشان خواهد بود.

دبیرکل حزب مردمسالاری در پاسخ به سؤالی که نظر وی را درباره اظهارات روز گذشته ظریف جویا شد که گفته است «اگر مذاکرات به نتیجه نرسد مردم ایران در انتخابات آتی مجلس و ریاست‌جمهوری دست به انتخاب دیگری خواهند زد»، خاطرنشان کرد: من هنوز این صحبت‌ها را نخوانده‌ام ولی اگر چنین صحبتی کرده باشند مربوط به دولت یازدهم است و ارتباطی به اصلاح‌طلبان ندارد. در واقع، مسائل مربوط به دولت یازدهم را نباید با اصلاح‌طلبان گره بزنیم.

کواکبیان درخصوص حضور هاشمی، ناطق و خاتمی در انتخابات گفت: خود آقای هاشمی گفتند لیست بستن از ما گذشته است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.